Plugins - Polylang - Stable (latest release) - en to eo translation catalogue (460 entries)

en: User
eo: Uzanto

note: translators: %s is a language native name
en: User description - %s
eo: Priskribo de uzanto - %s

en: Translated user descriptions
eo: Tradukitaj priskriboj de uzanto

en: Tibet
eo: Tibeto

note: translators: %1$s plugin name, %3$s plugin version, %2$s is link start tag, %4$s is link end tag.
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
eo: Nova versio de %1$s estas havebla. %2$sVidi detalojn de versio %3$s tie ĉi%4$s.

note: translators: %1$s plugin name, %3$s plugin version, %2$s and %5$s are link start tags, %4$s and %6$s are link end tags.
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
eo: Nova versio de %1$s estas havebla. %2$sVidi detalojn de versio %3$s tie ĉi%4$s aŭ %5$sĝisdatigi nun%6$s.

en: You do not have permission to install plugin updates
eo: Vi ne rajtas instali ĝisdatigojn de kromprogramo

en: Error
eo: Eraro

en: Share slugs
eo: Kunhavigi url-nomojn

en: Translate slugs
eo: Traduki url-nomojn

en: Allows to translate custom post types and taxonomies slugs in urls.
eo: Permesas tradukon de propraj afiŝo-tipaj kaj taksonomiaj url-nomoj ene de url-oj.

en: License keys
eo: Ŝlosiloj al permesilo

en: Manage licenses for Polylang Pro or addons.
eo: Administri permesilojn por profesia Polylang aŭ etendaĵoj.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expired on %1$s. Please %2$srenew your license key%3$s.
eo: Via ŝlosilo al permesilo eksvalidiĝis en la %1$s. Bonvole %2$srenovigu vian permesilan ŝlosilon%3$s.

note: translators: %1$s is a product name, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your %1$s license key is not active for this URL. Please %2$svisit your account page%3$s to manage your license key URLs.
eo: Via permesila ŝlosilo %1$s ne estas aktiva por tiu ĉi URL. Bonvole %2$svizitu vian konto-paĝon%3$s por administri la URLojn de via ŝlosilo al la permesilo.

note: translators: %s is a product name
en: This is not a %s license key.
eo: Tiu ne estas ŝlosilo al permesilo de %s.

en: The license key never expires.
eo: La permesila ŝlosilo neniam eksvalidiĝos.

note: translators: %1$s is a date, %2$s is link start tag, %3$s is link end tag.
en: Your license key expires soon! It expires on %1$s. %2$sRenew your license key%3$s.
eo: Via permesila ŝlosilo eksvalidiĝos post nelonge! Eksvalidiĝo estos en la %1$s. %2$sRenovigi vian ŝlosilon al permesilo%3$s.

note: translators: %s is a date
en: Your license key expires on %s.
eo: La permesila ŝlosilo eksvalidiĝos en la %s.

en: You need Polylang Pro to enable this feature.
eo: Vi bezonas profesian Polylang por ebligi tiun econ.

en: Upgrade now.
eo: Promocii nun.

en: Allows to share the same url slug across languages for posts and terms.
eo: Permesas uzon de la sama url-nomo trans lingvoj por afiŝoj kaj terminoj.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Invalid license. Please %1$svisit your account page%2$s and verify it.
eo: Nevalida permesilo. Bonvole %1$svizitu vian konto-paĝon%2$s kaj konfirmu ĝin.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag
en: Your license key has reached its activation limit. %1$sView possible upgrades%2$s now.
eo: Via ŝlosilo al permesilo atingis la limon de aktivo. %1$sVidi promociojn%2$s nun.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Support and extra features are available to %1$sPolylang Pro%2$s users.
eo: Subteno kaj pliaj ecoj estas haveblaj por uzantoj de %1$sprofesia Polylang%2$s.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is released under the same license as WordPress, the %1$sGPL%2$s.
eo: Polylang estas eldonita sub la sama permesilo kiel WordPress, la %1$sĜPP%2$s.

en: Posts published on %s
eo: Afiŝoj publikigitaj en la %s

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
eo: j F Y

note: translators: accessibility text
en: Filter by group
eo: Filtri laŭ grupo

en: Choose a flag for the language.
eo: Elekto de flago por la lingvo.

note: translators:  accessibility text, %s is a string potentially in any language
en: Select %s
eo: Elekti %s

en: Description
eo: Priskribo

en: Module
eo: Modulo

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Decide how your URLs will look like.
eo: Decido pri aspekto de viaj URLoj

note: translators: %s is a native language name
en: Please enter a valid URL for %s.
eo: Bonvole entajpu validan URLon por %s.

note: translators: %s is an url
en: Polylang was unable to access the URL %s. Please check that the URL is valid.
eo: Polylang ne povis atingi la URLon %s. Bonvole kontrolu, ke la URLo estas valida.

en: There are posts, pages, categories or tags without language.
eo: Estas afiŝoj, paĝoj, kategorioj aŭ etikedoj sen lingvo.

en: You can set them all to the default language.
eo: Vi povas fiksi ilin ĉiujn al la defaŭlta lingvo.

en: Edit this language
eo: Redakti tiun ĉi lingvon

en: Select as default language
eo: Elekti esti la defaŭlta lingvo

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Choose %s as default language
eo: Elekto de %s kiel la defaŭlta lingvo

en: Delete this language and all its associated data
eo: Forviŝi tiun ĉi lingvon kaj ĉiujn ligitajn datumojn

en: Decide whether to remove all data when deleting Polylang.
eo: Decidi ĉu forviŝi ĉiujn datumojn je forigo de Polylang.

en: Remove all Polylang data when using the "Delete" link on the plugins screen.
eo: Forviŝo de ĉiuj datumoj de Polylang okazas per la ligilo "Forviŝi" en la kromprograma ekrano.

en: Tools
eo: Iloj

en: Activate this module
eo: Aktivigi tiun ĉi modulon

en: Deactivated
eo: Malaktivigita

en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: Zambia
eo: Zambio

en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

en: Custom post types and Taxonomies
eo: Propraj afiŝo-tipoj kaj taksonomioj

en: Activate the languages and translations management for the custom post types and taxonomies.
eo: Aktivigi administradon de la lingvoj kaj tradukoj por la propraj afiŝo-tipoj kaj taksonomioj.

en: Configure this module
eo: Agordi tiun modulon

en: Deactivate this module
eo: Malaktivigi tiun modulon

en: Mayotte
eo: Majoto

en: Yemen
eo: Jemeno

en: South Africa
eo: Sud-Afriko

en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

en: Wales
eo: Kimrio

en: Wallis and Futuna
eo: Valiso kaj Futuno

en: Western Samoa
eo: Samoo

en: British Virgin Islands
eo: Britaj Virgulininsuloj

en: United States Virgin Islands
eo: Usonaj Virgulininsuloj

en: Vietnam
eo: Vjetnamio

en: Saint Vincent and the Grenadines
eo: Sankta Vincento kaj Grenadinoj

en: Venezuela
eo: Venezuelo

en: Vatican
eo: Vatikano

en: Uruguay
eo: Urugvajo

en: Uzbekistan
eo: Uzbekio

en: United States
eo: Usono

en: Ukraine
eo: Ukrainio

en: Uganda
eo: Ugando

en: Taiwan
eo: Tajvano

en: Tanzania
eo: Tanzanio

en: Trinidad and Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

en: Tuvalu
eo: Tuvalo

en: Tonga
eo: Tongo

en: Turkey
eo: Turkio

en: Tunisia
eo: Tunizio

en: Tajikistan
eo: Taĝikio

en: Tokelau
eo: Tokelao

en: Timor-Leste
eo: Orienta Timoro

en: Turkmenistan
eo: Turkmenio

en: Chad
eo: Ĉado

en: French Southern Territories
eo: Francaj Sudaj kaj Antarktaj Teritorioj

en: Togo
eo: Togolando

en: Thailand
eo: Tajlando

en: Syria
eo: Sirio

en: Swaziland
eo: Svazilando

en: Turks and Caicos Islands
eo: Turkoj kaj Kajkoj

en: El Salvador
eo: Salvadoro

en: Suriname
eo: Surinamo

en: South Sudan
eo: Sud-Sudano

en: São Tomé and Príncipe
eo: Santomeo kaj Principeo

en: Senegal
eo: Senegalo

en: Somalia
eo: Somalio

en: San Marino
eo: Sanmarino

en: Slovakia
eo: Slovakio

en: Sierra Leone
eo: Sieraleono

en: Saint Helena
eo: Sankta Heleno

en: Slovenia
eo: Slovenio

en: Singapore
eo: Singapuro

en: Sweden
eo: Svedio

en: Seychelles
eo: Sejŝeloj

en: Scotland
eo: Skotlando

en: Sudan
eo: Sudano

en: Solomon Islands
eo: Salomonoj

en: Rwanda
eo: Ruando

en: Saudi Arabia
eo: Saudarabio

en: Russia
eo: Rusio

en: Romania
eo: Rumanio

en: Serbia
eo: Serbio

en: Quebec
eo: Kebekio

en: Qatar
eo: Kataro

en: Paraguay
eo: Paragvajo

en: Palestinian Territory
eo: Palestinaj teritorioj

en: Portugal
eo: Portugalio

en: Pitcairn
eo: Pitkarna Insulo

en: Puerto Rico
eo: Puertoriko

en: Saint Pierre and Miquelon
eo: Sankta Piero kaj Mikelono

en: Philippines
eo: Filipinoj

en: Pakistan
eo: Pakistano

en: Poland
eo: Pollando

en: Papua New Guinea
eo: Papuo-Nov-Gvineo

en: Peru
eo: Peruo

en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

en: Panama
eo: Panamo

en: New Zealand
eo: Novzelando

en: Occitania
eo: Okcitanio

en: Oman
eo: Omano

en: Nauru
eo: Nauro

en: Niue
eo: Niuo

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Norway
eo: Norvegio

en: Niger
eo: Niĝero

en: Norfolk Island
eo: Norfolkinsulo

en: Nigeria
eo: Niĝerio

en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

en: New Caledonia
eo: Nov-Kaledonio

en: Malaysia
eo: Malajzio

en: Mozambique
eo: Mozambiko

en: Namibia
eo: Namibio

en: Maldives
eo: Maldivoj

en: Mexico
eo: Meksiko

en: Malawi
eo: Malavio

en: Mauritius
eo: Maŭricio

en: Montserrat
eo: Moncerato

en: Malta
eo: Malto

en: Mauritania
eo: Maŭritanio

en: Martinique
eo: Martiniko

en: Northern Mariana Islands
eo: Nord-Marianoj

en: Macao
eo: Makao

en: Myanmar
eo: Birmo

en: Mongolia
eo: Mongolio

en: Mali
eo: Malio

en: Marshall Islands
eo: Marŝala Insularo

en: Macedonia
eo: Makedonio

en: Madagascar
eo: Madagaskaro

en: Moldova
eo: Moldavio

en: Monaco
eo: Monako

en: Morocco
eo: Maroko

en: Libya
eo: Libio

en: Luxembourg
eo: Luksemburgurbo

en: Latvia
eo: Latvio

en: Liberia
eo: Liberio

en: Lesotho
eo: Lesoto

en: Lithuania
eo: Litovio

en: Sri Lanka
eo: Srilanko

en: Saint Lucia
eo: Sankta Lucio

en: Liechtenstein
eo: Liĥtenŝtejno

en: Kazakhstan
eo: Kazaĥio

en: Laos
eo: Laoso

en: Lebanon
eo: Libano

en: Kuwait
eo: Kuvajto

en: Kurdistan
eo: Kurdio

en: Cayman Islands
eo: Kajmana Insularo

en: Saint Kitts and Nevis
eo: Sankta-Kito kaj Neviso

en: North Korea
eo: Nord-Koreio

en: South Korea
eo: Sud-Koreio

en: Comoros
eo: Komoroj

en: Cambodia
eo: Kamboĝo

en: Kiribati
eo: Kiribato

en: Kenya
eo: Kenjo

en: Kyrgyzstan
eo: Kirgizio

en: Jordan
eo: Jordanio

en: Japan
eo: Japanio

en: Jamaica
eo: Jamajko

en: Iraq
eo: Irako

en: Iran
eo: Irano

en: Iceland
eo: Islando

en: Italy
eo: Italio

en: Israel
eo: Israelo

en: India
eo: Barato

en: British Indian Ocean Territory
eo: Brita Hindoceana Teritorio

en: Indonesia
eo: Indonezio

en: Republic of Ireland
eo: Irlando

en: Haiti
eo: Haitio

en: Hungary
eo: Hungario

en: Honduras
eo: Honduro

en: Croatia
eo: Kroatio

en: Heard Island and McDonald Islands
eo: Insulo Herdo kaj Insuloj Makdonaldoj

en: Hong Kong
eo: Hongkongo

en: Guyana
eo: Gujano

en: Guinea-Bissau
eo: Gvineo-Bisaŭo

en: Guam
eo: Gvamo

en: Guatemala
eo: Gvatemalo

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eo: Sud-Georgio kaj Sud-sandviĉinsuloj

en: Equatorial Guinea
eo: Ekvatora Gvineo

en: Greece
eo: Grekio

en: Guadeloupe
eo: Gvadelupo

en: Gambia
eo: Gambio

en: Guinea
eo: Gvineo

en: Gibraltar
eo: Ĝibraltaro

en: Greenland
eo: Gronlando

en: Georgia
eo: Kartvelio

en: Ghana
eo: Ganao

en: Grenada
eo: Grenado

en: Galicia
eo: Galegio

en: United Kingdom
eo: Britio

en: Gabon
eo: Gabono

en: Faroe Islands
eo: Ferooj

en: France
eo: Francio

en: Falkland Islands
eo: Falklandoj

en: Micronesia
eo: Mikronezio

en: Fiji
eo: Fiĝio

en: Ethiopia
eo: Etiopio

en: Finland
eo: Finnlando

en: England
eo: Anglio

en: Eritrea
eo: Eritreo

en: Spain
eo: Hispanio

en: Egypt
eo: Egiptio

en: Western Sahara
eo: Okcidenta Saharo

en: Estonia
eo: Estonio

en: Dominican Republic
eo: Dominika Respubliko

en: Algeria
eo: Alĝerio

en: Ecuador
eo: Ekvadoro

en: Dominica
eo: Dominiko

en: Denmark
eo: Danio

en: Djibouti
eo: Ĝibutio

en: Germany
eo: Germanio

en: Christmas Island
eo: Kristnaskinsulo

en: Cyprus
eo: Kipro

en: Czech Republic
eo: Ĉeĥio

en: Cape Verde
eo: Kaboverdo

en: Cuba
eo: Kubo

en: Costa Rica
eo: Kostariko

en: China
eo: Ĉinio

en: Colombia
eo: Kolombio

en: Chile
eo: Ĉilio

en: Cameroon
eo: Kameruno

en: Cook Islands
eo: Kukinsuloj

en: Ivory Coast
eo: Eburio

en: Central African Republic
eo: Centrafika Respubliko

en: Congo
eo: Respubliko Kongo

en: Switzerland
eo: Svislando

en: Democratic Republic of the Congo
eo: Demokratia Respubliko Kongo

en: Cocos
eo: Kokosinsuloj

en: Canada
eo: Kanado

en: Catalonia
eo: Katalunio

en: Belize
eo: Belizo

en: Belarus
eo: Belarusio

en: Bhutan
eo: Butano

en: Botswana
eo: Bocvano

en: Bahamas
eo: Bahamoj

en: Bolivia
eo: Bolivio

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Brunei
eo: Brunejo

en: Bermuda
eo: Bermudoj

en: Burundi
eo: Burundo

en: Benin
eo: Benino

en: Bahrain
eo: Barejno

en: Burkina Faso
eo: Burkino

en: Bulgaria
eo: Bulgario

en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

en: Belgium
eo: Belgio

en: Barbados
eo: Barbado

en: Åland Islands
eo: Alando

en: Azerbaijan
eo: Azerbajĝano

en: Bosnia and Herzegovina
eo: Bosnio kaj Hercegovino

en: Basque Country
eo: Eŭska Aŭtonoma Komunumo

en: Aruba
eo: Arubo

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: American Samoa
eo: Usona Samoo

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Arab league
eo: Ligo de Arabaj Ŝtatoj

en: Argentina
eo: Argentino

en: Netherlands Antilles
eo: Nederlandaj Antiloj

en: Angola
eo: Angolo

en: Albania
eo: Albanio

en: Armenia
eo: Armenio

en: Anguilla
eo: Angvilo

en: Afghanistan
eo: Afganio

en: Antigua and Barbuda
eo: Antigvo kaj Barbudo

en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: Andorra
eo: Andoro

en: WPML Compatibility
eo: Kongrueco kun WPML

en: WPML compatibility mode of Polylang
eo: Reĝimo de Polylang Kongrueco kun WPML

en: Posts Page
eo: Paĝo pri afiŝoj

note: translators: accessibility text
en: Translation
eo: Traduko

en: Front Page
eo: Ĉefpaĝo

en: Add to Menu
eo: Aldoni al menuo

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit this item in %s
eo: Redakti tiun eron en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Edit the translation in %s
eo: Redakti tiun tradukon en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: This item is in %s
eo: Tiu ero estas en %s

note: translators: accessibility text, %s is a native language name
en: Add a translation in %s
eo: Aldoni tradukon en %s

en: The flag does not exist
eo: La flago ne ekzistas

en: Activated
eo: Aktivigita

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Have linguists compare side-by-side versions of original and translated text.
eo: Havi lingvistojn kompari apudajn versiojn de origina kaj tradukita tekstoj.

en: Save and re-use previously translated material (leverage translation memory (TM)).
eo: Konservi kaj ree uzi antaŭe tradukitan materialon (utiligo de traduk-memoro (TM)).

en: Professionally Translate My Site
eo: Profesie traduki mian retejon

en: Do you need to professionally translate your site?
eo: Ĉu vi bezonas profesian tradukon de via retejo?

en: Start the process of getting a professional translation bid.
eo: Eki al la akiro de prezkonkuro de profesia traduko.

en: Activate account so Lingotek can get an accurate count of how many words you have on your site and which languages you wish to translate into.
eo: Aktivigu konton por ke Lingotek povos akurate kalkuli kiom da vortoj estas en via retejo kaj al kiuj tradukotaj lingvoj vi volas.

en: Once activated click on the request translation bid and a certified translation project manager will contact you to give a no obligations translation bid.
eo: Post aktivigo, alklaku al la peto por traduko-propono kaj atestita projektadministranto pri tradukado kontaktos vin por submeti prezon je via konsidero.

en: Need Extra Services?
eo: Ĉu vi bezonas pliajn servojn?

en: Do you need help translating your site?
eo: Ĉu vi bezonas helpon en la tradukado de via retejo?

en: Start the process of getting extra services.
eo: Eki al la ricevo de pliaj servoj.

en: Do you need someone to run your localization project?
eo: Ĉu vi bezonas administranton por via lokaĵara projekto?

en: Do you need customized workflows?
eo: Ĉu vi bezonas adaptitan laborfluon?

en: Do you have existing Translation Memories you would like to use?
eo: Ĉu vi havas kaj volas uzi ekzistantajn traduk-memorojn?

en: Do you need help creating glossaries and terminologies?
eo: Ĉu vi bezonas helpon en la kreo de glosaroj kaj terminaroj?

en: Learn more...
eo: Lerni pli...

en: Request Translation
eo: Peti tradukon

en: Request Services
eo: Peti servojn

en: Polylang is now fully integrated with Lingotek, a professional translation management system!
eo: Polylang nun estas plene integrita kun Lingotek, profesia sistemo de traduk-administrado!

en: Automatically Translate My Site
eo: Aŭtomate traduki la retejon

en: Polylang is now fully integrated with Lingotek!
eo: Polylang nun estas plene integrita kun Lingotek!

en: Access free machine translation for your site for up to 100,000 characters.
eo: Aliri al senpaga maŝintradukado de via retejo ĝis 100 000 signoj.

en: Machine translation is an excellent option if you're on a tight budget, looking for near-instant results, and are okay with less-than-perfect quality.
eo: Maŝintradukado estas bonega elekto se via buĝeto estas strikta, se vi volas preskaŭ tujajn rezultojn kaj se vi akceptos ne-perfektan kvaliton.

en: Translation Management System
eo: Sistemo de tradukadministrado

en: Do you need to connect to a professional translation management system?
eo: Ĉu vi bezonas ligiĝi al profesia sistemo de tradukadministrado?

en: Access an online translator workbench.
eo: Atingi enretan tradukistan atelieron.

note: Description of the plugin/theme
en: Adds multilingual capability to WordPress
eo: Aldonas plurlingvan eblon al WordPress

en: Settings
eo: Agordoj

en: Close
eo: Fermi

en: Edit
eo: Redakti

en: Language Switcher
eo: Saltilo de lingvoj

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Title:
eo: Titolo:

en: Date Format
eo: Aranĝo de dato

en: Time Format
eo: Aranĝo de tempo

en: Search
eo: Priserĉi

en: Flag
eo: Flago

en: Name
eo: Nomo

en: None
eo: Nenion

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Learn more
eo: Lerni pli

en: Example:
eo: Ekzemplo:

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Order
eo: Ordigo

en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Language code
eo: Lingvo-kodo

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Locale
eo: Lokaĵaro

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Language deleted.
eo: Lingvo forviŝita.

en: Language updated.
eo: Lingvo ĝisdatigita.

en: Enter a valid WordPress locale
eo: Entajpu validan lokaĵon de WordPress

en: The language code contains invalid characters
eo: La lingvokodo enhavas nevalidajn signojn

en: The language code must be unique
eo: La lingvokodo devas esti unika

en: The language must have a name
eo: La lingvo devas havi nomon

en: Language switcher
eo: Lingvo-saltilo

en: Site Title
eo: Titolo de la retejo

en: Tagline
eo: Frapfrazo

en: Widget title
eo: Kromprogrameta titolo

en: Widget text
eo: Kromprogrameta teksto

en: Show all languages
eo: Montri ĉiujn lingvojn

en: Filters content by language
eo: Filtras enhavon laŭ lingvo

en: The language was created, but the WordPress language file was not downloaded. Please install it manually.
eo: La lingvo estis kreita, sed la lingvo-dosiero de WordPress ne estis elŝutita. Bonvole instalu ĝin permane.

en: About Polylang
eo: Pri Polylang

en: Full name
eo: Plena nomo

en: Code
eo: Kodo

en: String
eo: Linio

en: Group
eo: Grupo

en: View all groups
eo: Vidi ĉiujn grupojn

en: Edit language
eo: Redakti lingvon

en: Add new language
eo: Aldoni novan lingvon

en: Choose a language
eo: Elekti lingvon

en: You can choose a language in the list or directly edit it below.
eo: Vi povas elekti lingvon el la listo aŭ sube, rekte redakti ĝin.

en: The name is how it is displayed on your site (for example: English).
eo: La nomo estas laŭ apero en via retejo (ekzemple: Angla).

en: WordPress Locale for the language (for example: en_US). You will need to install the .mo file for this language.
eo: Lokaĵo de WordPress por la lingvo (ekzemple: en_US). Vi bezonos instali la dosieron .mo por tiu lingvo.

en: Language code - preferably 2-letters ISO 639-1  (for example: en)
eo: Lingvokodo - prefere 2-litera ISO 639-1  (ekzemple: eo)

en: Text direction
eo: Tekstdirekto

en: left to right
eo: dekstren

en: The front page url contains the language code instead of the page name or page id
eo: La ĉefpaĝa url enhavas la lingvokodon anstataŭ la paĝonomo aŭ identigilo de paĝo

en: Detect browser language
eo: Kontroli por lingvo de la retumilo

en: When the front page is visited, set the language according to the browser preference
eo: Je vizito al la ĉefpaĝo, fiksi la lingvon laŭ la prefero de la retumilo

en: Activate languages and translations for media
eo: Aktivigi lingvojn kaj tradukojn por aŭdvidaĵoj

en: Custom post types
eo: Propraj afiŝo-tipoj

en: Activate languages and translations for custom post types.
eo: Aktivigi lingvojn kaj tradukojn por propraj afiŝo-tipoj.

en: Custom taxonomies
eo: Propraj taksonomioj

en: Activate languages and translations for custom taxonomies.
eo: Aktivigi lingvojn kaj tradukojn por propraj taksonomioj.

en: Synchronization
eo: Sinkronigo

en: The synchronization options allow to maintain exact same values (or translations in the case of taxonomies and page parent) of meta content between the translations of a post or page.
eo: La opcio Sinkronigo permesas tenon al precizaj samaj valoroj (aŭ tradukoj se temas pri taksonomioj kaj patra paĝo) de metadatumoj, inter la tradukoj de afiŝo aŭ paĝo.

en: Search translations
eo: Priserĉi tradukojn

en: Clean strings translation database
eo: Purigi datumbazon de la tradukoj de linioj

en: Use this to remove unused strings from database, for example after a plugin has been uninstalled.
eo: Uzo de tiu ĉi estas por forigi neuzitajn liniojn el la datumbazo, ekzemple post malinstalo de kromprogramo.

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
eo: Importi <strong>afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn</strong> de eksporta dosiero de WordPress.

en: You’ve just upgraded to the latest version of Polylang! Would you like to automatically translate your website for free?
eo: Jen, ĝisdatigo al la lasta versio de Polylang! Ĉu vi volas aŭtomatan, senpagan tradukon de via retejo?

en: Click on Activate Lingotek to start translating.
eo: Alklaku al Aktivigi Lingotek por komenci traduki.

en: Activate Lingotek
eo: Aktivigi Lingotek

en: Congratulations!
eo: Gratulon!

en: Strings translations
eo: Tradukoj de linioj

en: Translations updated.
eo: Tradukoj ĝisdatigitaj.

en: Settings saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Taxonomies
eo: Taksonomioj

en: Custom fields
eo: Propraj kampoj

en: Comment status
eo: Koment-stato

en: Ping status
eo: Eĥosonda stato

en: Sticky posts
eo: Gluitaj afiŝoj

en: Published date
eo: Dato de publikigo

en: Post format
eo: Aranĝo de afiŝo

en: Page parent
eo: Patro de paĝo

en: Page template
eo: Modelo de paĝo

en: Page order
eo: Paĝ-ordo

en: Featured image
eo: Elstarigita bildo

en: You are about to permanently delete this language. Are you sure?
eo: Vi forviŝos tiun lingvon. Ĉu vi certas?

en: Displays language names
eo: Montras lingvonomojn

en: Displays flags
eo: Montras flagojn

en: Forces link to front page
eo: Devigas ligon al ĉefpaĝo

en: Hides the current language
eo: Kaŝas la nunan lingvon

en: Hides languages with no translation
eo: Kaŝas lingvojn kun neniu traduko

en: Displays as dropdown
eo: Aperas kiel falmenuo

en: Displays a language switcher
eo: Montras lingvo-saltilon

en: Polylang has been deactivated because you upgraded from a too old version.
eo: Polylang estis malaktivigita pro ĝisdatigo de tro malnova versio.

en: right to left
eo: maldekstren

en: Choose the text direction for the language
eo: Elekto de tekstdirekto por la lingvo

en: Position of the language in the language switcher
eo: Pozicio de la lingvo en la lingvo-saltilo

en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: translators: accessibility text
en: Default language
eo: Defaŭlta lingvo

en: URL modifications
eo: Ŝanĝoj al URL

en: The language is set from content
eo: La lingvo estas difinita lau enhavo

en: Posts, pages, categories and tags urls are not modified.
eo: URLoj de afiŝoj, paĝoj, kategorioj kaj etikedoj ne estas ŝanĝitaj.

en: The language is set from the code in the URL
eo: La lingvo estas difinita de la kodo en la URLo

en: The language is set from the subdomain name in pretty permalinks
eo: La lingvo estas difinita de la subdomajna nomo en afablaj fiksitaj ligiloj

en: The language is set from the directory name in pretty permalinks
eo: La lingvo estas difinita de la dosieruja nomo en afablaj fiksitaj ligiloj

en: The language is set from different domains
eo: La lingvo estas difinita de malsamaj domajnoj

en: Hide URL language information for default language
eo: Kaŝi URL-lingvoinformon por la defaŭlta lingvo

en: Remove /language/ in pretty permalinks
eo: Forigi /lingvo/ en afablaj fiksligiloj

en: Keep /language/ in pretty permalinks
eo: Teni /lingvo/ en afablaj fiksligiloj

en: &mdash; No Change &mdash;
eo: &mdash; Neniu modifo &mdash;

en: Languages
eo: Lingvoj

en: (no parent)
eo: (neniu patro)

en: Sets the language
eo: Fiksas la lingvon

en: The widget is displayed for:
eo: La kromprogrameto aperas por:

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: Admin language
eo: Administra lingvo

en: WordPress default
eo: Defaŭlto de WordPress

en: Upgrading language files&#8230;
eo: Ĝisdatigas lingvodosierojn&#8230;

en: The chosen static front page must be translated in all languages.
eo: La elektita senŝanĝa ĉefpaĝo devas esti tradukita al ĉiuj lingvoj.

en: Impossible to add the language.
eo: Ne eblas aldoni la lingvon.

en: Language added.
eo: Lingvo aldonita.

note: translators: %1$s is link start tag, %2$s is link end tag.
en: Polylang is provided with an extensive %1$sdocumentation%2$s (in English only). It includes information on how to set up your multilingual site and use it on a daily basis, a FAQ, as well as a documentation for developers to adapt their plugins and themes.
eo: Polylang havas grandan %1$sdokumentaron%2$s (nur angle). Inkluzivitaj estas instrukcioj pri starigo de plurlingva retejo kaj uzo de tia ĉiutage, oftaj demandoj kaj ankaŭ dokumentado por programistoj pri adapto de kromprogramoj kaj etosoj.

note: translators: %1$s example url when the option is active. %2$s example url when the option is not active
en: Example: %1$s instead of %2$s
eo: Ekzemple: %1$s anstataŭ %2$s

note: translators: %1$s and %2$s are WordPress version numbers
en: You are using WordPress %1$s. Polylang requires at least WordPress %2$s.
eo: Vi uzas WordPress %1$s. Polylang postulas almenaŭ WordPress %2$s.

note: translators: %1$s and %2$s are Polylang version numbers
en: Please upgrade first to %1$s before ugrading to %2$s.
eo: Bonvole unue ĝisdatigu al %1$s antaŭ la ĝisdatigo al %2$s.

en: Language
eo: Lingvo
