Themes - GeneratePress - en to sk translation catalogue (278 entries)

note: Description of the theme
en: GeneratePress is a lightweight WordPress theme built with a focus on speed and usability. Performance is important to us, which is why a fresh GeneratePress install adds less than 10kb (gzipped) to your page size. We take full advantage of the block editor (Gutenberg), which gives you more control over creating your content. If you use page builders, GeneratePress is the right theme for you. It is completely compatible with all major page builders, including Beaver Builder and Elementor. Thanks to our emphasis on WordPress coding standards, we can boast full compatibility with all well-coded plugins, including WooCommerce. GeneratePress is fully responsive, uses valid HTML/CSS, and is translated into over 25 languages by our amazing community of users. A few of our many features include 60+ color controls, powerful dynamic typography, 5 navigation locations, 5 sidebar layouts, dropdown menus (click or hover), and 9 widget areas. Learn more and check out our powerful premium version at https://generatepress.com
sk: GeneratePress je jednoduchá WordPress téma vytvorená s dôrazom na rýchlosť a použiteľnosť. Výkon je pre nás dôležitý a preto inštalácia témy GeneratePress pridá k veľkosti vašej stránky menej ako 10kb (gzipped). Naplno využívame výhody nového editora (Gutenberg), ktorý vám dáva viac možností pri tvorbe obsahu. Ak používate page builder, GeneratePress je téma pre vás. Je plne kompatibilná so všetkými page buildermi, vrátane Beaver Builder a Elementor. Vďaka nášmu dôrazu na dodržiavanie WordPress štandardov sa môžeme pýšiť plnou kompatibilitou so všetkými správne naprogramovanými pluginmi, vrátane WooCommerce. GeneratePress je plne responsívna téma, používa validné HTML/CSS a je preložená do viac ako 25 jazykov našou úžasnou komunitou používateľov. Za všetky funkcie spomenieme integráciu mikroúdajov, 9 oblastí  pre widgety, 5 oblastí pre navigáciu, 5 rozložení bočných panelov, rozbaľovacie menu(kliknutie alebo vznášanie) a predvoľby farieb navigácie. Ďalšie informácie a prémiovú verziu nájdete na stránke https://generatepress.com

[ctx: read more about post title]
note: translators: Aria-label describing the read more button
en: Read more about %s
sk: Prečítajte si viac o %s

en: Open search
sk: Otvoriť vyhľadávanie

en: Overlay Background
sk: Prekrytie pozadia

en: Field Text
sk: Text poľa

en: Field Background
sk: Pozadie poľa

en: Search Modal
sk: Režim vyhľadávania

en: Enable navigation search modal
sk: Povolenie vyhľadávacieho modalu navigácie

en: Posts
sk: Články

en: Accent
sk: Zvýraznenie

note: translators: Base number
en: Base %s
sk: Základné %s

en: Base
sk: Základná

note: translators: Contrast number
en: Contrast %s
sk: Kontrast %s

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Sidebar Widgets
sk: Widgety bočného panela

en: Sub-Menu Text Current
sk: Text aktívneho podmenu

en: Sub-Menu Text Hover
sk: Farba textu podmenu pri prechode myšou

en: Sub-Menu Background Current
sk: Pozadie aktuálneho podmenu

en: Sub-Menu Background
sk: Pozadie podmenu

en: Choose Current Color
sk: Výber farby pre aktuálnu položku

en: Navigation Background Current
sk: Pozadie aktuálneho podmenu

en: Navigation Background Hover
sk: Pozadie navigácie pri prechode myšou

en: Tagline
sk: Popis stránky

en: Site Title
sk: Názov webovej stránky

en: Border Focus
sk: Okraj pri zaostrení

en: Border
sk: Okraj

en: Forms
sk: Formuláre

en: Widget Title
sk: Názov widgetu

en: Heading 6 (H6) Color
sk: Farba nadpisu 6 (H6)

en: Heading 5 (H5) Color
sk: Farba nadpisu 5 (H5)

en: Heading 4 (H4) Color
sk: Farba nadpisu 4 (H4)

en: Heading 3 (H3) Color
sk: Farba nadpisu 3 (H3)

en: Heading 2 (H2) Color
sk: Farba nadpisu 2 (H2)

en: Heading 1 (H1) Color
sk: Farba nadpisu 1 (H1)

en: Archive Content Title Hover
sk: Názov obsahu archívu pri prechode myšou

en: Archive Content Title
sk: Nadpis obsahu v archíve

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Choose Visited Color
sk: Výber farby navštíveného odkazu

en: Link Hover
sk: Odkaz po prechode myšou

en: Link
sk: Odkaz

en: Text Hover
sk: Text po prechode myšou

en: Choose Hover Color
sk: Farba po prechode myšou

en: Choose Initial Color
sk: Vybrať počiatočnú farbu

en: Back to Top
sk: Späť na začiatok

note: translators: Learn more here
en: Switching to our dynamic typography system can change how your fonts display. Review your website thoroughly before publishing this change. Learn more %s.
sk: Prepnutím na náš systém dynamickej typografie môžete zmeniť spôsob zobrazovania písma. Pred zverejnením tejto zmeny si dôkladne skontrolujte svoje webové stránky. Ďalšie informácie %s.

en: Use dynamic typography system
sk: Používajte dynamický typografický systém

en: Never
sk: Nikdy

en: Not on hover
sk: Nie pri prechode myšou

en: On hover
sk: Po prechode myšou

en: Always
sk: Vždy

en: Add underlines to your links in your main content areas.
sk: Pridanie podčiarknutia odkazu v hlavnom obsahu.

en: Underline Links
sk: Podčiarknutie odkazov

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Typography Manager
sk: Správca typografie

en: Optional
sk: Voliteľné

en: Swap
sk: Vymeniť

en: Block
sk: Blok

en: Auto
sk: Automaticky

en: Learn about font-display
sk: Zistite viac o vizualizácii písiem

en: Choose Font
sk: Vybrať písmo

en: Font Manager
sk: Správca písiem

en: Choose Color
sk: Vybrať farbu

en: Global Colors
sk: Globálne farby

en: Settings reset.
sk: Obnovenie nastavení

en: Entry meta
sk: Metadáta položky

en: Comment meta
sk: Metadáta komentára

en: Archive Page
sk: Stránka archívu

en: Page
sk: Stránka

en: Mobile Toggle
sk: Zobrazení mobilního menu

en: Primary
sk: Primárna

en: Site
sk: Webstránka

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Choose your content container type.
sk: Vyberte typ kontajnera s obsahom.

en: Content Container
sk: Kontajner s obsahom

en: Close Sub-Menu
sk: Zatvoriť Sub-Menu

en: Open Sub-Menu
sk: Otvoriť Sub-Menu

[ctx: GeneratePress]
en: Built with
sk: Vytvorené s

[ctx: prepends the pagination page number for screen readers]
en: Page
sk: Stránka

note: translators: right arrow
en: Next %s
sk: Ďalšia %s

note: translators: left arrow
en: %s Previous
sk: %s Predošlá

en: here
sk: tu

en: Caution:
sk: Varovanie:

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Full Content
sk: Celý obsah

en: Navigation After
sk: Navigácia po

en: Navigation Before
sk: Navigácia pred

en: Classic
sk: Klasický

en: Close Search Bar
sk: Zatvoriť panel vyhľadávania

en: Open Search Bar
sk: Otvoriť panel vyhľadávania

en: Reduce the number of CSS file requests and use a lite version of our grid system.
sk: Znížte počet požiadaviek na CSS súbor a použite lite verziu nášho grid systému.

en: Combine CSS
sk: Kombinovať CSS

en: Font
sk: Písmo

en: Icon Type
sk: Typy ikon

en: Boxes
sk: Bloky

en: Container Alignment
sk: Zarovnanie kontajnera

en: Place logo next to title
sk: Umiestnenie loga vedľa názvu

en: Heading 3 (H3)
sk: Nadpis 3 (H3)

en: Heading 2 (H2)
sk: Nadpis 2 (H2)

en: Heading 1 (H1)
sk: Nadpis 1 (H1)

en: Reset Settings
sk: Resetovať nastavenia

en: Visit documentation &rarr;
sk: Pozrite dokumentáciu &rarr;

en: Want to learn more about the theme? Check out our extensive documentation.
sk: Chcete sa o téme dozvedieť viac? Pozrite si našu rozsiahlu dokumentáciu.

en: Start Customizing
sk: Začnite upravovať

en: All Options
sk: Všetky možnosti

en: Layout Options
sk: Možnosti rozloženia

en: Customize Colors
sk: Upravte farby

en: Customize Fonts
sk: Upravte písma

en: Upload Logo
sk: Nahrať logo

en: Dropdown Direction
sk: Smer rozloženia

en: The width when the navigation ceases to float and drops below your logo.
sk: Šírka, keď navigácia prestane plávať a klesne pod vaše logo.

en: Navigation Drop Point
sk: Bod navigácie

en: Navigation Left
sk: Navigácia vľavo

en: Navigation After - Centered
sk: Po navigácii - Centrované

en: Navigation Before - Centered
sk: Pred navigáciou - Centrované

en: Header Presets
sk: Predvoľba hlavičky

en: Current
sk: Aktuálna

en: Logo Width
sk: Šírka loga

en: Mobile Menu
sk: Mobilné menu

en: Premium module available
sk: Prémiový modul dostupný

en: Deleting your settings can not be undone.
sk: Vymazanie nastavení je nezvratné.

en: Premium Modules
sk: Prémiové Moduly

en: Cache CSS generated by your options to boost performance.
sk: Zvýšte výkon kešovaním CSS podľa svojich nastavení.

en: Cache dynamic CSS
sk: Cache dynamického CSS

en: Load essential Font Awesome icons instead of the full library.
sk: Načítať nevyhnutné Font Awesome ikony namiesto celej knižnice.

en: Load essential icons only
sk: Načítať iba nevyhnutné ikony

en: General
sk: Všeobecné

en: Excerpt
sk: Úryvok

en: Content Type
sk: Typ obsahu

en: More options are available for this section in our premium version.
sk: Viac možností pre túto sekciu je dostupných v našej prémium verzii.

en: Retina Logo
sk: Retina logo

en: Premium Modules Available
sk: Prémiové Moduly Dostupné

en: Variants
sk: Varianty

en: System fonts
sk: Systémové písma

en: Comment
sk: Komentár

en: Mobile
sk: Mobil

en: Desktop
sk: Počítač

en: Full Width
sk: Plná šírka

en: Top Bar Alignment
sk: Zarovnanie hornej lišty

en: Top Bar Inner Width
sk: Vnútorná šírka hornej lišty

en: Top Bar Width
sk: Šírka hornej lišty

en: Top Bar
sk: Horná lišta

en: Learn more
sk: Zistiť viac

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Premium
sk: Prémium

en: Footer Bar Alignment
sk: Zarovnanie spodnej lišty

en: Footer Bar
sk: Spodná lišta

en: Inner Footer Width
sk: Vnútorná šírka spodnej lišty

en: Inner Navigation Width
sk: Vnútorná šírka navigácie

en: Inner Header Width
sk: Vnútorná šírka hlavičky

en: Paragraph margin
sk: Okraj odseku

en: Line height
sk: Výška riadku

en: Footer
sk: Päta

en: Sidebars
sk: Bočné panely

en: Primary Navigation
sk: Hlavná navigácia

en: Container
sk: Kontajner

en: Scroll back to top
sk: Zobraziť začiatok stránky

en: Back to Top Button
sk: Tlačidlo späť navrch

en: Footer Width
sk: Šírka päty

en: Click - Arrow
sk: Klik - šípka

en: Click - Menu Item
sk: Klik - položka menu

en: Navigation Dropdown
sk: Rozbalenie navigácie

en: Navigation Width
sk: Šírka navigácie

en: Full
sk: Plné

en: Header Width
sk: Šírka hlavičky

en: Float Left
sk: Zarovnať vľavo

en: Support
sk: Podpora

en: Content Title
sk: Názov obsahu

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching?
sk: Vyzerá to tak, že na tomto mieste sa nič nenašlo. Možno vyskúšajte vyhladávanie?

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sk: Hľadať &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
sk: Hľadať:

note: translators: 1: Search query name
en: Search Results for: %s
sk: Výsledky vyhľadávania pre: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sk: Nie je možné nájsť to, čo hľadáte. Skúste použiť vyhľadávanie.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sk: Ľutujeme, hľadaný výraz sa nenašiel. Prosím, skúste iné kľúčové slová.

note: translators: 1: Admin URL
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sk: Pripravený publikovať váš prvý príspevok? <a href="%1$s">Začnite tu</a>.

en: Nothing Found
sk: Nenašlo sa

en: % Comments
sk: Komentáre (%)

en: 1 Comment
sk: Jeden komentár

en: Leave a comment
sk: Vložiť komentár

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
sk: Značky

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
sk: Kategórie

[ctx: label]
en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Read more
sk: Čítať viac

note: translators: 1: Author name
en: View all posts by %s
sk: Zobraziť všetky články podľa %s

en: by
sk: od autora:

en: Your comment is awaiting moderation.
sk: Váš komentár čaká na schválenie.

[ctx: 1: date, 2: time]
note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
sk: %1$s o %2$s

en: Pingback:
sk: Spätné upozornenie:

en: Newer posts
sk: Novšie články

en: Older posts
sk: Staršie články

en: Next
sk: Ďalej

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Next &rarr;
sk: Nasledujúce &rarr;

en: &larr; Previous
sk: &larr; Predchádzajúce

en: Settings removed.
sk: Nastavenie odstránené.

en: Import successful.
sk: Import prebehol úspešne.

en: Settings saved.
sk: Nastavenia boli uložené.

en: Background
sk: Pozadie

en: Disable Elements
sk: Zakázať prvky

en: Warning: This will delete your settings.
sk: Upozornenie: Toto vymaže vaše nastavenia.

en: Customize
sk: Prispôsobiť

[ctx: submit button]
en: Search
sk: Nájdi

en: Skip to content
sk: Preskočiť na obsah

en: 5 Widgets
sk: 5 widgetov

en: 4 Widgets
sk: 4 widgety

en: 3 Widgets
sk: 3 widgety

en: 2 Widgets
sk: 2 widgety

en: 1 Widgets
sk: 1 widget

en: 0 Widgets
sk: Bez widgetov

en: Both Sidebars on Right
sk: Oba postranné panely v pravo

en: Both Sidebars on Left
sk: Oba postranné panely v ľavo

en: Both Sidebars
sk: Oba postranné panely

en: No Sidebars
sk: Bez postranných panelov

en: Content
sk: Obsah

en: Default
sk: Predvolený

en: Footer Widgets
sk: Widgety v pätke

en: Single Post Sidebar Layout
sk: Rozloženie postranného panelu v Single post

en: Blog Sidebar Layout
sk: Rozloženie postranného panelu v Blogu

en: Content / Sidebar / Sidebar
sk: Obsah / Postranný panel / Postranný panel

en: Sidebar / Sidebar / Content
sk: Postranný panel / Postranný panel / Obsah

en: Sidebar / Content / Sidebar
sk: Postranný panel / Obsah / Postranný panel

en: Content (no sidebars)
sk: Obsah bez postranných panelov

en: Content / Sidebar
sk: Obsah/Postranný panel

en: Sidebar / Content
sk: Postranný panel/Obsah

en: Sidebar Layout
sk: Rozloženie postranného panelu

en: One Container
sk: Jeden priestor

en: Separate Containers
sk: Oddelené priestory

en: Content Layout
sk: Rozloženie obsahu

en: Disable
sk: Zakázať

en: Enable
sk: Povoliť

en: Navigation Search
sk: Položka "Hľadať" v navigácii

en: Navigation Alignment
sk: Zarovnanie navigácie

en: No Navigation
sk: Bez navigácie

en: Float Right
sk: Zarovnanie v pravo

en: Above Header
sk: Nad hlavičkou

en: Below Header
sk: Pod hlavičkou

en: Navigation Location
sk: Pozícia navigácie

en: Right
sk: Vpravo

en: Center
sk: Do stredu

en: Left
sk: Vľavo

en: Header Alignment
sk: Zarovnanie hlavičky

en: Contained
sk: Hlavný priestor

en: Container Width
sk: Šírka hlavného priestoru

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Link Color Visited
sk: Farba návštíveného odkazu

en: Background Hover
sk: Pozadie po prechode myšou

en: Colors
sk: Farby

en: Hide site tagline
sk: Skryť slogan stránky

en: Hide site title
sk: Skryť nadpis stránky

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Text transform
sk: Transformácia textu

en: Font weight
sk: Hrúbka písma

en: Body
sk: Telo

en: Typography
sk: Typografia

en: Font family
sk: Typ písma

en: Google fonts
sk: Písma Google

en: Default fonts
sk: Štandardné písma

en: Header
sk: Záhlavie stránky

en: Left Sidebar
sk: Ľavý bočný panel

en: Right Sidebar
sk: Pravý bočný panel

en: Primary Menu
sk: Hlavné menu

en: Footer Widget 5
sk: Widget 5 v pätičke

en: Footer Widget 4
sk: Widget 4 v pätičke

en: Footer Widget 3
sk: Widget 3 v pätičke

en: Footer Widget 2
sk: Widget 2 v pätičke

en: Footer Widget 1
sk: Widget 1 v pätičke

en: Edit
sk: Upraviť

en: Pages:
sk: Stránky:

en: Post Comment
sk: Pridať komentár

en: Leave a Comment
sk: Vložiť komentár

en: Website
sk: Adresa webu

en: Name
sk: Meno

en: Comments are closed.
sk: Nie je možné pridávať komentáre.

en: Newer Comments &rarr;
sk: Novšie komentáre &rarr;

en: &larr; Older Comments
sk: &larr; Staršie komentáre

en: Comment navigation
sk: Navigácia komentármi

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments, 2: post title
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[0]: %1$s komentár k &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[1]: %1$s komentáre k &ldquo;%2$s&rdquo;
sk[2]: %1$s komentárov k &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Archives
sk: Archív

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sk: Hups! Stránka nebola nájdená.
