Themes - Hueman - en to sk translation catalogue (773 entries)

en: "Structured data markup" is a standard way to annotate your content so machines can understand it. Implementing it will help your website rank higher in search engines.
sk: „Značenie štruktúrovaných dát“ je štandardný spôsob anotácie vášho obsahu, aby mu stroje porozumeli. Jeho implementácia pomôže vašej webovej stránke umiestniť sa vo vyhľadávačoch vyššie.

en: #%d (no title)
sk: #%d (bez názvu)

en: % Responses
sk: % odpovedí

en: %1$s: Add a comma separated list (no spaces) of conditions in which the field will be visible, leave this setting empty to always show the field. In these examples, %2$s is a placeholder for your condition, which can be in the form of %3$s.
sk: %1$s: Pridajte zoznam podmienok, za ktorých bude pole viditeľné, oddelené čiarkami (bez medzier), nechajte toto nastavenie prázdne, aby sa pole vždy zobrazilo. V týchto príkladoch je %2$s zástupným znakom vášho stavu, ktorý môže mať tvar %3$s.

en: %1$s: Add a comma separated list of options in the following format %2$s (slide from %3$s in intervals of %4$s). The three values represent the minimum, maximum, and step options and will only affect the Numeric Slider option type.
sk: %1$s: Pridajte zoznam možností oddelených čiarkou v nasledujúcom formáte %2$s (snímka z %3$s v intervaloch %4$s). Tieto tri hodnoty predstavujú možnosti minima, maxima a kroku a ovplyvnia iba typ možnosti Číselný posúvač.

en: %1$s: Setting the standard value for your option only works for some option types. Read the %2$s for more information on which ones.
sk: %1$s: Nastavenie štandardnej hodnoty pre vašu voľbu funguje iba pre niektoré typy možností. Prečítajte si %2$s, kde nájdete ďalšie informácie.

en: %s: A unique lower case alphanumeric string, underscores allowed.
sk: %s: Jedinečný alfanumerický reťazec s malými písmenami, povolené podčiarkovníky.

en: %s: Add a comma separated list of any registered taxonomy like 'category,post_tag'. This will only affect the following option types: Taxonomy Checkbox, & Taxonomy Select.
sk: %s: Pridajte čiarkami oddelený zoznam všetkých zaregistrovaných taxonómov ako „kategória, post_tag“. Toto ovplyvní iba nasledujúce typy možností: Zaškrtávacie políčko Taxonómia a Vybrať Taxonómiu.

en: %s: Add a comma separated list of post type like 'post,page'. This will only affect the following option types: Custom Post Type Checkbox, & Custom Post Type Select.
sk: %s: Pridajte zoznam typov článkov oddelených čiarkami, ako napríklad „článok, stránka“. Toto ovplyvní iba nasledujúce typy možností: Zaškrtávacie políčko Vlastný typ článku a Vybrať vlastný typ článku.

en: %s: Add and optional class to this option type.
sk: %s: Pridať voliteľnú triedu k tomuto typu možnosti.

en: %s: Choose one of the available option types from the dropdown.
sk: %s: Vyberte jeden z dostupných typov možností z rozbaľovacej ponuky.

en: %s: Choose the logical operator to compute the result of the conditions.
sk: %s: Vybrať logického operátora na výpočet výsledku podmienok.

en: %s: Displayed as a contextual help menu item on the Theme Options page.
sk: %s: Zobrazuje sa ako položka navigácie kontextového pomocníka na stránke Možnosti témy.

en: %s: Displayed as a menu item on the Theme Options page.
sk: %s: Zobrazuje sa ako položka menu na stránke Možnosti témy.

en: %s: Displayed as the label of a form element on the Theme Options page.
sk: %s: Zobrazí sa ako štítok prvku formulára na stránke Možnosti témy.

en: %s: Enter a detailed description for the users to read on the Theme Options page, HTML is allowed. This is also where you enter content for both the Textblock & Textblock Titled option types.
sk: %s: Zadajte podrobný popis, ktorý si majú používatelia prečítať, na stránke Možnosti motívu. HTML je povolené. Tu tiež zadávate obsah pre typy možností Textblock aj Textblock Titled.

en: %s: Enter a numeric value for the number of rows in your textarea. This will only affect the following option types: CSS, Textarea, & Textarea Simple.
sk: %s: Zadajte číselnú hodnotu počtu riadkov v textovej oblasti. Toto ovplyvní iba nasledujúce typy možností: CSS, Textarea a Textarea Simple.

en: %s: Enter the HTML content about this contextual help item displayed on the Theme Option page for end users to read.
sk: %s: Zadajte obsah HTML o tejto kontextovej položke pomoci zobrazenej na stránke Možnosti témy, aby si ju mohli koncoví používatelia prečítať.

en: %s: This will only affect the List Item option type.
sk: %s: Toto ovplyvní iba typ možnosti Zoznam položiek

en: %s: This will only affect the following option types: Checkbox, Radio, Select & Select Image.
sk: %s: Toto ovplyvní iba nasledujúce typy možností: Zaškrtávacie políčko, Rádio, Vybrať a vybrať obrázok.

en: (in pixels)
sk: (v pixeloch)

en: -- Choose One --
sk: -- Vyberte jednu --

en: 1 Column
sk: 1 stĺpec

en: 1 Response
sk: 1 odpoveď

en: 2 Columns
sk: 2 stĺpce

en: 2 Columns - Content Left
sk: 2 stĺpce - obsah vľavo

en: 2 Columns - Content Right
sk: 2 stĺpce - obsah vpravo

en: 20px padding for widgets
sk: Výplň 20px pre widgety

en: 3 Columns
sk: 3 stĺpce

en: 3 Columns - Content Left
sk: 3 stĺpce - obsah vľavo

en: 3 Columns - Content Middle
sk: 3 stĺpce - obsah v strede

en: 3 Columns - Content Right
sk: 3 stĺpce - obsah vpravo

en: 30px padding for widgets
sk: Výplň 30px pre widgety

en: 4 Columns
sk: 4 stĺpce

en: 404 Error Pages
sk: 404 chybová stránka

en: A selected location is not available with the current settings.
sk: Vybrané umiestnenie nie je k dispozícii s aktuálnymi nastaveniami.

en: A static page
sk: Statická stránka

en: About Hueman
sk: O Hueman

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate Nimble Builder Now
sk: Aktivujte Nimble Builder teraz

en: Add Choice
sk: Pridať možnosť

en: Add Google Font
sk: Pridajte písmo Google

en: Add Media
sk: Pridať súbor

en: Add New
sk: Pridať nový

en: Add Setting
sk: Pridať nastavenie

en: Add it
sk: Pridať

en: Add widgets to the zone :
sk: Pridajte do zóny widgety:

en: Advanced options
sk: Rozšírené nastavenia

en: Advanced settings for the Hueman theme.
sk: Rozšírené nastavenia pre tému Hueman.

en: All Rights Reserved.
sk: Všetky práva vyhradené.

en: All contexts
sk: Všetky kontexty

en: Always visible
sk: Vždy viditeľné

en: An error occurred: malformed social links
sk: Vyskytla sa chyba: chybné sociálne odkazy

en: Animate your featured posts with a slideshow
sk: Animujte svoje vybrané články pomocou prezentácie

en: Animated
sk: Animovaný

en: Apply a category filter to your home / blog posts
sk: Použite filter kategórií na svoje domáce / blogové články

en: Apply a semi-transparent filter to the topbar and mobile menu on scroll
sk: Použite polopriehľadný filter na horný panel a na mobilnú navigáciu pri posúvaní

en: Apply your custom background colors in priority for the topbar and the mobile menu
sk: Použite svoje vlastné farby pozadia prednostne pre horný panel a menu pre mobilné zariadenia

en: Archive
sk: Archiv

en: Archive - Category
sk: Archív - kategória

en: Archive Type Title
sk: Nadpisy archívu

en: Archives
sk: Archívy

en: Are you sure you want to activate this layout?
sk: Ste si istý, že chcete aktivovať toto rozloženie?

en: Are you sure you want to delete this Gallery?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto galériu?

en: Are you sure you want to remove : <strong>{{ data.title }} ?</strong>
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť : <strong>{{ data.title }} ?</strong>

en: Are you sure you want to remove this?
sk: Skutočne si želáte vymazať túto položku?

en: Are you sure you want to reset back to the defaults?
sk: Naozaj chcete obnoviť pôvodné hodnoty?

en: Author:
sk: Autor:

en: Background
sk: Pozadie

en: Background Image
sk: Obrazok na pozadi

en: Background attachment
sk: Príloha na pozadí

en: Background position
sk: Umiestnenie pozadia

en: Background size
sk: Veľkosť pozadia

en: Below content
sk: Pod obsahom

en: Blog Heading
sk: Nadpis blogu

en: Blog Page
sk: Stránka blogu

en: Blog Sub-Heading
sk: Podnadpis blogu

en: Body Background
sk: Pozadie tela

en: Border
sk: Rámovanie

en: Box Shadow
sk: Textový tieň

en: Boxed Layout
sk: krabicové rozloženie

en: By default, your featured posts display the first words of their content ( the "excerpt"). Check this box to display the full content.
sk: Vaše odporúčané články predvolene zobrazujú prvé slová ich obsahu („úryvok“). Začiarknutím tohto políčka zobrazíte celý obsah.

en: CSS Class
sk: CSS Trieda

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Categories
sk: Kategória

en: Category Checkbox
sk: Zaškrtávacie pole kategórie

en: Category Select
sk: Výber kategórie

en: Category:
sk: Kategória:

en: Center Bottom
sk: V strede dole

en: Center Center
sk: V strede v strede

en: Center Top
sk: V strede hore

en: Change Image
sk: Zmeniť obrázok

en: Change left and right sidebars padding
sk: Zmeňte polstrovanie ľavého a pravého bočného panela

en: Changelog
sk: Zoznam zmien

en: Check this box to display a selection of posts with a slideshow, on top of your blog.
sk: Začiarknutím tohto políčka zobrazíte výber článkov s prezentáciou navrchu svojho blogu.

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can really boost speed performances by reducing the weight of long pages that include many images.
sk: Začiarknutím tejto možnosti oneskoríte načítanie neviditeľných obrázkov. Fotografie pod výrezom sa budú pri posúvaní načítavať dynamicky. To môže skutočne zvýšiť výkonnosť znížením hmotnosti dlhých stránok, ktoré obsahujú veľa obrázkov.

en: Check this option to open the link in a another tab of the browser.
sk: Začiarknutím tejto možnosti otvoríte odkaz na inej karte prehliadača.

en: Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko

en: Child Menu
sk: Odvodená téma

en: Choices
sk: Možnosti

en: Choose Image
sk: Zvoľte obrázok

en: Choose One
sk: Zvoliť jeden

en: Choose Sidebar
sk: Zvoliť postranný panel

en: Choose one
sk: Zvoľte jeden

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear color
sk: Odstrániť farbu

en: Click inside the above field and pick post categories you want to display. No filter will be applied when empty.
sk: Kliknite do vyššie uvedeného poľa a vyberte kategórie článkov, ktoré chcete zobraziť. Ak je prázdny, nepoužije sa žiadny filter.

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Code Examples
sk: Príklady kódu

en: Code examples for front-end development.
sk: Príklady kódov pre front-end vývoj.

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Collapse menu
sk: Zbaliť menu

en: Color
sk: Farba

en: Color value
sk: Hodnota farby

en: Colorpicker
sk: Výber farby

en: Colorpicker Opacity
sk: Nepriehľadnosť výberu farby

en: Column layout for the main content
sk: Rozloženie stĺpca pre hlavný obsah

en: Columns layout for
sk: Rozloženie stĺpcov pre

en: Comments
sk: Komentáre

en: Comments metas
sk: Meta komentárov

en: Comments on pages
sk: Komentáre na stránkach

en: Comments on posts
sk: Komentáre k článkom

en: Condition
sk: Podmienka

en: Content
sk: Obsah

en: Content settings for the Hueman theme.
sk: Nastavenie obsahu pre tému Hueman.

en: Context(s)
sk: Kontext (y)

en: Control how the sidebar content is displayed on smartphone mobile devices (480px).
sk: Ovládajte, ako sa bude obsah bočného panela zobrazovať na mobilných zariadeniach smartphone (480px).

en: Create And Manage Widget Areas
sk: Vytvárajte a spravujte oblasti widgetov

en: Create And Order Widget Areas
sk: Vytváranie a objednávanie oblastí widgetov

en: Create Gallery
sk: Vytvoriť galériu

en: Create and manage widget zones
sk: Vytvárajte a spravujte zóny widgetov

en: Create and organize your social links
sk: Vytvárajte a organizujte svoje sociálne odkazy

en: Creating Options
sk: Možnosti vytvárania

en: Currently inherited from
sk: V súčasnosti sa pochádza z

en: Custom Header Logo
sk: Vlastné logo hlavičky

en: Custom Post Type Checkbox
sk: Začiarkavacie políčko Vlastného typu článku

en: Custom Post Type Select
sk: Vyberte vlastný typ článku

en: Customize now
sk: Prispôsobiť: % s

en: Customized and applied sitewide.
sk: Prispôsobené a použité na celom webe.

en: Customized and applied to
sk: Prispôsobené a použité pre

en: Customized. Will be applied sitewide once published.
sk: Prispôsobené. Po zverejnení sa použije na celom webe.

en: Customized. Will be applied to
sk: Prispôsobené. Bude sa vzťahovať na

en: Customizing
sk: Prispôsobujete

en: Daily Archive:
sk: Denný Archív:

en: Data Imported.
sk: Dáta boli importované.

en: Data could not be imported.
sk: Údaje nebolo možné importovať.

en: Date Picker
sk: Výber dátumu

en: Date Time Picker
sk: Výber dátumu a času

en: Decide if your sidebars should be sticky on tablets and smartphones devices.
sk: Rozhodnite sa, či by mali byť vaše bočné pruhy prilepené na tabletoch a smartfónoch.

en: Default
sk: Predvolený

en: Default Page
sk: Predvolená stránka

en: Default sitewide value.
sk: Predvolená hodnota pre celý web.

en: Default website value applied sitewide.
sk: Predvolená hodnota webovej stránky použitá na celom webe.

en: Defer loading javascript files to avoid render blocking issues
sk: Odložiť načítanie súborov javascript, aby ste sa vyhli problémom s blokovaním

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete Gallery
sk: Zmazať galériu

en: Description
sk: Popis

en: Designed with the
sk: Navrhnuté s

en: Desktop devices
sk: Zobrazenie na počítači

en: Developers of the Hueman theme have created Nimble Builder, a free, powerful yet easy-to-use page builder already active on 50K+ WordPress websites.
sk: Vývojári témy Hueman vytvorili Nimble Builder, bezplatný, výkonný, ale ľahko použiteľný nástroj na tvorbu stránok, ktorý je už aktívny na 50K+ webových stránkach WordPress.

en: Dimension
sk: Rozmery

en: Disable
sk: Zablokovať

en: Display a Help button in the admin bar
sk: Na paneli správcu zobrazte tlačidlo Pomocník

en: Display a custom heading for your blog.
sk: Zobrazte vlastný nadpis pre svoj blog.

en: Display a full width widget area in your footer
sk: V oblasti päty zobrazte oblasť widgetov na celú šírku

en: Display a logo in the header
sk: Zobrazte logo v hlavičke

en: Display a responsive video with a YouTube or Vimeo link.
sk: Zobrazte responzívne video pomocou odkazu na YouTube alebo Vimeo.

en: Display a search field in the header menu
sk: Zobrazte vyhľadávacie pole v menu hlavičky

en: Display a search field in the top menu
sk: V hornom menu zobrazte vyhľadávacie pole

en: Display a widget in your header
sk: Zobraziť widget v hlavičke

en: Display an icon next to external links
sk: Zobraziť ikonu vedľa externých odkazov

en: Display author
sk: Zobraziť autora

en: Display both sidebars
sk: Zobraziť obidva bočné panely

en: Display boxes at the top of the sidebars
sk: Polia na zobrazenie v hornej časti bočných panelov

en: Display categories
sk: Zobraziť kategórie

en: Display comment count on thumbnails
sk: Zobraziť počet komentárov na miniatúrach

en: Display featured image placeholders if no featured image is set
sk: Ak nie je nastavený žiadny odporúčaný obrázok, zobrazte zástupné symboly odporúčaného obrázka

en: Display featured images in their original dimensions in post lists
sk: Zobraziť odporúčané obrázky v pôvodných rozmeroch v zoznamoch článkov

en: Display informations about the scope of this option.
sk: Zobraziť informácie o rozsahu tejto možnosti.

en: Display links to the next and previous article
sk: Zobraziť odkazy na nasledujúci a predchádzajúci článok

en: Display post author description, if it exists
sk: Zobraziť popis autora článku, ak existuje

en: Display post date
sk: Zobraziť dátum článku

en: Display posts from a category
sk: Zobraziť príspevky z kategórie

en: Display randomized related articles below the post
sk: Zobraziť náhodne súvisiace príspevky pod článkom

en: Display social links in the footer
sk: Zobraziť odkazy sociálnych sietí v pätičke

en: Display social links in the primary sidebar
sk: Zobraziť odkazy sociálnych sietí v primárnom bočnom panely

en: Display the "About Hueman" page in the "Appearance" admin menu
sk: V menu správcu „Vzhľad“ zobrazte stránku „O spoločnosti Hueman“

en: Display the archive type and an icon next to the archive headings
sk: Vedľa hlavičky archívu zobrazte typ archívu a ikonu

en: Display the author name below the post title.
sk: Zobraziť meno autora pod názvom článku.

en: Display the date below the post title.
sk: Zobraziť dátum pod názvom článku.

en: Display the featured posts also in the list of posts
sk: Zobraziť odporúčané články aj v zozname článkov

en: Display the full post content
sk: Zobraziť celý obsah článku

en: Display the header widget zone on desktop devices
sk: Zobrazte zónu widget hlavičky na stolných zariadeniach

en: Display the header widget zone on mobile devices
sk: Zobrazte zónu widget hlavičky na mobilných zariadeniach

en: Display the page's featured image when it is set
sk: Zobrazte odporúčaný snímok stránky, keď je nastavený

en: Display the post tags after the post content.
sk: Zobraziť značky článku za obsahom článku.

en: Display the post thumbnail
sk: Zobraziť miniatúru článku

en: Display the post's featured image when it is set. Note that audio and image post formats automatically display the featured image.
sk: Zobraziť odporúčaný obrázok článku, keď je nastavený. Upozorňujeme, že formáty zvukového a obrazového článku automaticky zobrazujú odporúčaný obrázok.

en: Display the primary sidebar above the content column on smartphone mobile devices (480px).
sk: Na mobilných zariadeniach smartphone (480px) zobrazte hlavný bočný panel nad stĺpcom obsahu.

en: Display the site title in the header
sk: Zobraziť názov webovej stránky v hlavičke

en: Display your blog posts as a standard list.
sk: Zobrazte svoje blogové články ako štandardný zoznam.

en: Display your blog posts in full content
sk: Zobraziľ svoje blogové články v plnom rozsahu

en: Display your logo or site title, and tagline on top of the header image
sk: Zobrazte svoje logo alebo názov webovej stránky a slogan v hornej časti

en: Display your site's description (tagline)
sk: Zobraziť popis vašej webovej stránky (slogan)

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: Don't show any posts or page
sk: Nezobrazovať žiadne články alebo stránky

en: Done !
sk: Hotovo !

en: Dual Sidebar
sk: Dvojitý bočný panel

en: Dynamic Sidebars and Widgets
sk: Dynamické bočné panely a widgety

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Gallery
sk: Upraviť galériu

en: Embed audio from services like SoundCloud and Radio. You can find a list of supported oEmbed sites in the %1$s. Alternatively, you could use the built-in %2$s shortcode.
sk: Vložte zvuk zo služieb ako SoundCloud a Radio. Zoznam podporovaných webov oEmbed nájdete v %1$s. Prípadne môžete použiť vstavaný shortcode %2$s.

en: Embed video from services like Youtube, Vimeo, or Hulu. You can find a list of supported oEmbed sites in the %1$s. Alternatively, you could use the built-in %2$s shortcode.
sk: Vložte video zo služieb ako Youtube, Vimeo alebo Hulu. Zoznam podporovaných webov oEmbed nájdete v %1$s. Prípadne môžete použiť vstavaný shortcode %2$s.

en: Enable the Mobile Friendly (or Responsive) layout
sk: Povoľte rozloženie vhodné  (alebo responzívne) pre mobilné zariadenia

en: Enables the automatic animation of the featured posts carousel.
sk: Povolí automatickú animáciu odporúčaných článkov.

en: Enter a link to the profile or page on the social website. Remember to add the %s part to the front of the link.
sk: Zadajte odkaz na profil alebo stránku na sociálnej webovej stránke. Nezabudnite pridať časť %s na začiatok odkazu.

en: Enter a name
sk: Zadaj meno

en: Enter the full url of your social profile (must be valid url).
sk: Zadajte úplnú adresu URL svojho sociálneho profilu (musí to byť platná adresa URL).

en: Enter the name of the social website.
sk: Zadajte názov sociálnej webovej stránky.

en: Enter the text shown in the title attribute of the link.
sk: Zadajte text zobrazený v atribúte title odkazu.

en: Error 404
sk: Chyba 404 - Nenájdené

en: Error 404.
sk: Chyba 404.

en: Excerpt Length
sk: Dĺžka popisu k článku

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expand Sidebar
sk: Rozbaliť bočný panel

en: Expand menu
sk: Rozbaliť ponuku

en: Expand submenus on click
sk: Kliknutím rozbaliť submenu

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
sk: Nahrať Favicon (podporované formáty: .ico, .png, .gif)

en: Feature posts on top of your blog
sk: Odporúčané ťlánky v hornej časti blogu

en: Featured Image
sk: Odporúčaný obrázok

en: Featured Post Count
sk: Počet odporúčaných článkov

en: Featured Slideshow Speed
sk: Odporúčaná rýchlosť prezentácie

en: Featured image
sk: Ilustračný obrázok

en: Featured pages
sk: Odporúčané stránky

en: Featured posts
sk: Odporúčaný článok

en: Fixed
sk: Pevné umiestnenie

en: Follow us on
sk: Sledujte nás

en: Follow:
sk: Sledujte nás:

en: Footer
sk: Päta

en: Footer 1
sk: Pätička 1

en: Footer 2
sk: Pätička 2

en: Footer 3
sk: Pätička 3

en: Footer 4
sk: Pätička 4

en: Footer Background
sk: Pozadie pätičky

en: Footer Design
sk: Dizajn päty

en: Footer Design : Logo, layout, ...
sk: Dizajn pätičky: Logo, rozloženie, ...

en: Footer Full Width
sk: Plná šírka päty

en: Footer Social Links
sk: Sociálne odkazy v pätičke

en: Footer credit text
sk: zápočtový text v päte

en: Footer settings for the Hueman theme.
sk: Nastavenie pätičky pre tému Hueman.

en: For best SEO results, make sure your pages always include at least one H1 tag.
sk: Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky SEO, ubezpečte sa, že vaše stránky obsahujú vždy aspoň jednu značku H1.

en: For the term
sk: Pre výraz

en: Force the global layout
sk: Vynútiť globálne rozloženie

en: Front Page Content
sk: Obsah prednej stránky

en: Full Width (no sidebar)
sk: Plná šírka (bez bočného panelu)

en: Full width widget zone. Located in the left sidebar in a 3 columns layout. Can be on the right of a 2 columns sidebar when content is on the left.
sk: Zóna widgetu po celej šírke. Nachádza sa na ľavom bočnom paneli v rozložení troch stĺpcov. Môže byť vpravo od bočného panela s 2 stĺpcami, keď je obsah vľavo.

en: Full width widget zone. Located in the right sidebar in a 3 columns layout.
sk: Zóna widgetu po celej šírke. Nachádza sa na pravom bočnom paneli v rozložení troch stĺpcov.

en: Function Reference:get_option_tree()
sk: Odkaz na funkciu: get_option_tree ()

en: Function Reference:ot_get_option()
sk: Odkaz na funkciu: ot_get_option ()

en: Function References
sk: Funkčné referencie

en: Gallery
sk: Galéria

en: General Design Options : Font, Colors, ...
sk: Základne nastavenie dizajnu: písmo, farby,...

en: General settings for the Hueman theme : design, comments, mobile, ...
sk: Globálne nastavenia pre tému Hueman: dizajn, komentáre, mobil,...

en: Give it a name
sk: Pomenujte

en: Give your thumbnails and layout images rounded corners
sk: Dajte svojim miniatúram a obrázkom rozloženia zaoblené rohy

en: Global Layout
sk: Globálne rozloženie

en: Glues your website's sidebars on top of the page, making them permanently visible when scrolling up and down. Useful when a sidebar is too tall or too short compared to the rest of the content.
sk: Nalepí bočné lišty vašej webovej stránky na hornú časť stránky, aby boli trvale viditeľné pri posúvaní hore a dole. Užitočné, ak je bočný panel v porovnaní so zvyškom obsahu príliš vysoký alebo príliš krátky.

en: Go Pro
sk: Prejsť na Pro

en: Google Fonts
sk: Písma Google

en: Header
sk: Hlavička

en: Header (next to logo / title)
sk: Hlavička (vedľa loga / názvu)

en: Header Advertisement Widget
sk: Widget Reklama v hlavičke

en: Header Background
sk: Pozadie hlavičky

en: Header Design
sk: Obrázok hlavičky

en: Header Design : colors and others
sk: Dizajn hlavičky: farby a iné

en: Header Image
sk: Obrázok hlavičky

en: Header Image, Menu, Widget
sk: Obrázok hlavičky, Menu, Widget

en: Header Logo Image Max-height
sk: Obrázok loga hlavičky maximálna výška

en: Header Menu
sk: Menu hlavičky

en: Header Menu Background
sk: Pozadie menu hlavičky

en: Header Menus : mobile settings, scroll behaviour, search button
sk: Menu hlavičky: nastavenia mobilného telefónu, správanie pri posúvaní, tlačidlo vyhľadávania

en: Header Panel
sk: Hlavičkový panel

en: Header settings for the Hueman theme.
sk: Nastavenie hlavičky pre tému Hueman.

en: Header widget area, perfect to insert advertisements. Note : this feature is not available when a header image is being displayed.
sk: Oblasť widgetu hlavičky, ideálna na vkladanie reklám. Poznámka: táto funkcia nie je k dispozícii, keď sa zobrazuje obrázok hlavičky.

en: Hide both sidebars
sk: Skryť obidva panely

en: Hide primary sidebar
sk: Skryť primárny bočný panel

en: Hide secondary sidebar
sk: Skryť sekundárny bočný panel

en: Home
sk: Domovská stránka

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Html is allowed.
sk: Html je povolené.

en: Hueman Admin Settings
sk: Nastavenia správcu Hueman

en: Hueman Demo 1
sk: Hueman ukážka 1

en: Hueman Demo 2
sk: Hueman ukážka 2

en: Hueman Dynamic Tabs
sk: Hueman dynamické taby

en: Hueman Posts
sk: Hueman príspevky

en: Hueman Videos
sk: Hueman videá

en: Hueman is a mobile friendly WordPress theme out of the box. This means that it will adapt and render nicely on any devices : desktops, laptops, tablets, smartphones. <br/>If you uncheck this box, this adaptive (or reponsive) behaviour will not be working anymore. In most of the cases, you won't need to disable this option, and it is not recommended.
sk: Hueman je téma WordPress vhodná pre mobilné zariadenia. To znamená, že sa bude pekne prispôsobovať a vykresľovať na všetkých zariadeniach: na stolových počítačoch, laptopoch, tabletoch, smartfónoch. <br/> Ak zrušíte začiarknutie tohto políčka, toto adaptívne (alebo odpovedajúce) správanie už nebude fungovať. Vo väčšine prípadov nebudete musieť túto možnosť deaktivovať a neodporúča sa to.

en: Hueman theme
sk: Hueman téma

en: Hueman theme recommends %1$s.
sk: Tému Hueman odporúča %1$s.

en: Hueman theme recommends the simple and smart %1$s companion ( free 😍 ) to help you build pages %2$s.
sk: Téma Hueman odporúča jednoduchého a inteligentného spoločníka %1$s (zadarmo 😍), ktorý vám pomôže pri vytváraní stránok  %2$s.

en: ID
sk: Id

en: Icon color
sk: Farba ikony

en: If no specific category is selected, the featured posts block will display your latest post(s) from all categories.
sk: Ak nie je vybratá žiadna konkrétna kategória, v bloku odporúčaných článkov sa zobrazia vaše najnovšie články zo všetkých kategórií.

en: If the selected menu location has no menu assigned, the theme will try to assign another menu in this order : topbar, mobile, header.
sk: Ak vybratému umiestneniu menu nie je priradené žiadne menu, téma sa pokúsi priradiť iné menu v tomto poradí: horný panel, mobil, hlavička.

en: If this box is checked, your featured posts will be displayed both in the featured slider and in the post list below. Usually not recommended because a given post might appear two times on the same page.
sk: Ak je toto políčko začiarknuté, vaše odporúčané články sa zobrazia v posúvači odporúčaných položiek aj v zozname článkov nižšie. Zvyčajne sa neodporúča, pretože daný článok sa môže na tej istej stránke zobraziť dvakrát.

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Hueman a nice review!
sk: Ak ste s témou spokojní, povedzte to na wordpress.org a dajte Huemanovi peknú recenziu!

en: If you need inspiration, you can visit our online demos
sk: Ak potrebujete inšpiráciu, môžete navštíviť naše online ukážky

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Border Radius
sk: Polomer ohraničenia obrázka

en: Image Source (Radio Image only)
sk: Zdroj obrazu (iba rádiový obraz)

en: Image fills 100% of the width
sk: Obrázok vypĺňa 100% šírky

en: In WordPress, archives are the pages listing posts by category, tag, author and date.
sk: Vo WordPress sú archívy stránky so zoznamom článkov podľa kategórie, značky, autora a dátumu.

en: In this context :
sk: V tomto kontexte:

en: Inactive in current context/location
sk: Neaktívne v aktuálnom kontexte / umiestnení

en: Include images in search results
sk: Zahrňte obrázky do výsledkov vyhľadávania

en: Inherit
sk: Rodičovský prvok "inherit"

en: Inherit Global Layout
sk: Prevziať globálne rozloženie

en: Install Nimble Builder Now
sk: Aktivujte Nimble Builder teraz.

en: It allows you to drag and drop mobile-ready sections on <i>really</i> any page of your site, including home, posts, pages, products, archives, 404, search pages, ...
sk: Umožňuje vám presúvať sekcie pripravené pre mobilné zariadenia na <i> skutočne </i> ľubovoľnú stránku vašej webovej stránky, vrátane domovských stránok, článkov, stránok, produktov, archívov, 404, vyhľadávacích stránok ...

en: Jump to the %s.
sk: Prejsť na %s.

en: Knowledge base
sk: Znalostná báza

en: Label
sk: Označenie

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Layout Management
sk: Správa rozmiestnenia

en: Layout activated.
sk: Rozloženie aktivované.

en: Layout, Sidebars, Blog Posts, Thumbnails
sk: Rozloženie, bočné strany, články v blogu, miniatúry

en: Layouts
sk: Rozloženie

en: Layouts Imported.
sk: Rozloženie bolo importované.

en: Layouts Overview
sk: Prehľad rozložení

en: Layouts Updated.
sk: Rozloženie bolo aktualizované.

en: Layouts could not be imported.
sk: Rozloženie nie je možné importovať.

en: Layouts could not be updated.
sk: Rozloženie nie je možné aktualizovať.

en: Layouts have been deleted.
sk: Rozloženie bolo vymazané.

en: Learn more
sk: Zistite viac

en: Learn more about post categories in WordPress
sk: Získajte viac informácií o kategóriách článkov vo WordPress

en: Learn more about this in the documentation
sk: Zistite viac o tomto v dokumentácií

en: Left Bottom
sk: Vľavo dole

en: Left Center
sk: Vľavo v strede

en: Left Dual Sidebar
sk: Ľavý dvojitý bočný panel

en: Left Sidebar
sk: Ľavý bočný panel

en: Left Top
sk: Vľavo hore

en: Link
sk: Odkaz

en: Link Color
sk: Farba odkazu

en: Link Title
sk: Názov odkazu

en: Link URL
sk: URL odkazu

en: Link target
sk: Cieľ odkazu

en: Link the banner image to your home page
sk: Prepojiť obrázok bannera s domovskou stránkou

en: Links underlined within content
sk: Odkazy podčiarknuté v rámci obsahu

en: List Item
sk: Položka zoznamu

en: List posts, comments, and/or tags with or without tabs.
sk: Zoznam článkov, komentárov a / alebo značiek s kartami alebo bez kariet.

en: Lists in post/pages
sk: Zoznamy v článku/stránke

en: Load images on scroll
sk: Načítajte obrázky na zvitku

en: Location(s)
sk: Miesta

en: Logo for mobiles
sk: Logo - pre mobilné zariadenia

en: Logo, Layout, Menu
sk: Logo, rozloženie, menu

en: Main Body Design
sk: Dizajn hlavného tela

en: Make font sizes flexible. Enable this option to achieve scalable headlines that fill the width of a parent element.
sk: Flexibilné veľkosti písma. Povolením tejto možnosti dosiahnete škálovateľné nadpisy, ktoré vypĺňajú šírku nadradeného prvku.

en: Max number of featured posts to display. <br /><i>Set to 1 and it will show it without any slider script</i><br /><i>Set it to 0 to disable</i>
sk: Maximálny počet odporúčaných článkov na zobrazenie. <br /> <i> Nastavte na 1 a zobrazí ju bez posuvného skriptu </i> <br /> <i> Nastavením na 0 deaktivujete </i>

en: Max-width of the container. If you use 2 sidebars, your container should be at least 1200px.<br /><i>Note: For 720px content (default) use <strong>1380px</strong> for 2 sidebars and <strong>1120px</strong> for 1 sidebar. If you use a combination of both, try something inbetween.</i>
sk: Maximálna šírka okrajov. Ak používate 2 bočné pruhy, váš okraj by mal mať veľkosť minimálne 1 200 pixelov. <br /> <i> Poznámka: Pre obsah 720px (predvolené nastavenie) použite <strong> 1380px </strong> pre 2 bočné pruhy a <strong> 1120px </strong>. pre 1 bočný panel. Ak použijete kombináciu oboch, vyskúšajte niečo medzi tým. </i>

en: Measurement
sk: Meranie

en: Menus are created sitewide.
sk: Menu sa vytvárajú na celom webe.

en: Menus settings for
sk: nastavenia menu pre

en: Meta Boxes
sk: Meta bloky

en: Min, Max, & Step
sk: Min, Max a krok

en: Mobile Devices
sk: Mobilné zariadenia

en: Mobile Menu Background
sk: Pozadie mobilného menu

en: Mobile Sidebar Content
sk: Obsah mobilného bočného panelu

en: Mobile devices
sk: Mobily

en: Mobile. You can set a specific menu for mobile devices. If not set, the theme will use the menu assigned to the Topbar, or the Header.
sk: Mobilné. Môžete nastaviť konkrétne menu pre mobilné zariadenia. Ak nie je nastavený, motív použije ponuku priradenú k hornému panelu alebo hlavičke.

en: Monthly Archive:
sk: Mesačný Archív:

en: More
sk: Viac

en: Name
sk: Meno

en: New Layout
sk: Nové rozloženie

en: New Social Link created ! Scroll down to edit it.
sk: Nový sociálny odkaz vytvorený! Nižšie ho môžete editovať.

en: New Widget Zone created ! Scroll down to edit it.
sk: Nová zóna widgetov vytvorená! Posuňte sa nižšie pre editáciu.

en: Next story
sk: Ďalší príspevok

en: Nimble Page Builder
sk: Tvorca stránok Nimble

en: No
sk: Nie

en: No Categories Found
sk: Žiadne kategórie neboli nájdené

en: No Pages Found
sk: Žiadne strany nenájdené

en: No Posts Found
sk: Žiadne články nenájdené

en: No Repeat
sk: Bez opakovania

en: No Responses
sk: Žiadne odpovede

en: No Sidebars
sk: Bez bočných panelov

en: No Tags Found
sk: Žiadne značky nenájdené

en: No Taxonomies Found
sk: Nenašli sa žiadne taxonómie

en: No image selected
sk: Žiadny zvolený obrázok

en: No menu has been assigned for mobile devices yet. You can set it from the live customizer
sk: Mobilným zariadeniam zatiaľ nebolo priradené žiadne menu. Nastaviť ho môžete pomocou živého nástroja na prispôsobenie

en: No results found.
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky.

en: No search field
sk: Žiadne vyhľadávacie pole

en: No widget zones available in this sidebar.
sk: Na tomto bočnom paneli nie sú k dispozícii žiadne zóny widgetov.

en: Not customized yet, nothing to reset
sk: Zatiaľ neprispôsobené, nie je čo resetovať

en: Not set
sk: Nezadané

en: Not visible when scrolling the page
sk: Pri posúvaní stránky nie je viditeľné

en: Note : Html is allowed. The following template tags can be used : {{year}}, {{site_title}}, {{home_url}}.
sk: Poznámka: Html je povolený. Môžu sa použiť nasledujúce značky šablón: {{year}}, {{site_title}}, {{home_url}}.

en: Note for Pro users:
sk: Poznámka pre Pro používateľov:

en: Notes : 1)This will override any default settings of the customizer options panel. 2) The primary sidebar is placed on the left in a 3 columns layout. It can be on the right in a 2 columns layout, when the content is on the left.
sk: Poznámky: 1) Toto prepíše všetky predvolené nastavenia panela možností prispôsobenia. 2) Primárny bočný panel je umiestnený vľavo v rozložení s 3 stĺpcami. Môže byť vpravo v rozložení s 2 stĺpcami, keď je obsah vľavo.

en: Notes : 1)This will override any default settings of the customizer options panel. 2) The secondary sidebar is placed on the right in a 3 columns layout.
sk: Poznámky: 1) Toto prepíše všetky predvolené nastavenia panela možností prispôsobenia. 2) Sekundárny bočný panel je umiestnený vpravo v rozložení s 3 stĺpcami.

en: Notice: %1$s was called incorrectly. All stored data must be filtered through %2$s, the %3$s option type is not using this filter. This is required since version %4$s.
sk: Poznámka: %1$s bol nazvaný nesprávne. Všetky uložené údaje musia byť filtrované cez %2$s, typ možnosti %3$s tento filter nepoužíva. Toto je povinné od verzie %4$s.

en: Now
sk: Teraz

en: Numeric Slider
sk: Číselný slider

en: Off
sk: Vypnuté

en: On
sk: na

en: On home page wrap the site title or logo in an H1 tag
sk: Na domovskej stránke zabaľte názov alebo logo webu do značky H1

en: On/Off
sk: Zapnuté / Vypnuté

en: Open external links in a new tab
sk: Otvoriť odkazy klientov na novej karte

en: Operator
sk: Operátor

en: Option Types
sk: Typy možností

en: Option types in alphabetical order & hooks to filter them.
sk: Typy možností v abecednom poradí a háčiky na ich filtrovanie.

en: OptionTree->Documentation
sk: OptionTree->Dokumentácia

en: Options for
sk: Nastavenia pre

en: Other layouts will override this option if they are set
sk: Ostatné rozloženia túto možnosť prepíšu, ak sú nastavené

en: Overview of available Theme Option fields.
sk: Prehľad dostupných polí Možnosti témy.

en: Page %s
sk: Stránka %s

en: Page Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko strany

en: Page Select
sk: Výber strany

en: Page not found!
sk: Stránka nebola nájdená!

en: Pages
sk: Strany

en: Pages Comments
sk: Komentáre stránok

en: Pages:
sk: Stránky:

en: Performances and SEO
sk: Vystúpenia a SEO

en: Performances, SEO, CSS, Scroll
sk: Výkony, SEO, CSS, prechádzanie

en: Personalizing the name of the widget zone will help you identify it.
sk: Prispôsobenie názvu zóny widgetov vám ju pomôže identifikovať.

en: Pick the context(s) where this widget area will be displayed.
sk: Vyberte kontext, kde sa bude táto oblasť widgetu zobrazovať.

en: Pingbacks
sk: Téma Hueman vyžaduje nasledujúce pluginy:

en: Please confirm that you want to reset this option
sk: Potvrďte prosím, že chcete túto možnosť resetovať

en: Please confirm that you want to reset this option in
sk: Potvrďte prosím, že chcete túto možnosť resetovať v

en: Please confirm that you want to reset your current ( not published ) customizations for
sk: Potvrďte prosím, že chcete resetovať svoje súčasné (nezverejnené) prispôsobenia pre

en: Please confirm that you want to reset your current customizations for this option
sk: Potvrďte prosím, že chcete obnoviť svoje súčasné prispôsobenia pre túto možnosť

en: Please confirm that you want to reset your current customizations for this option in
sk: Potvrďte prosím, že chcete obnoviť svoje súčasné prispôsobenia pre túto možnosť v

en: Please confirm that you want to reset your published customizations for
sk: Potvrďte prosím, že chcete resetovať zverejnené prispôsobenia pre

en: Please confirm that you want to reset your sitewide published customizations. Note : this will not reset the customizations made in other option scopes
sk: Potvrďte prosím, že chcete resetovať prispôsobenia zverejnené na celom webe. Poznámka: Týmto sa neresetujú prispôsobenia vykonané v iných rozsahoch možností

en: Please fill the social link inputs with a valid URLs
sk: Vyplňte prosím vstupy sociálnych odkazov platnými URL adresami

en: Please include the following information when posting support requests
sk: Pri odosielaní žiadostí o podporu uveďte nasledujúce informácie

en: Please refer to
sk: Prečítajte si prosím

en: Please try another search:
sk: Skúste prosím hľadať znovu:

en: Popular Posts
sk: Obľúbené články

en: Post Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko článku

en: Post List Design
sk: Návrh zoznamu článku

en: Post Lists Design and Content : Blog, Archives, Search Results
sk: Dizajn a obsah zoznamov článkov: blog, archívy, výsledky vyhľadávania

en: Post Metas
sk: Článok Metas

en: Post Select
sk: Výber článku

en: Post Summary
sk: Zhrnutie článku

en: Post Tags
sk: Značky článku

en: Post Type
sk: Typ obsahu

en: Post author name
sk: Meno autora článku

en: Post date
sk: Dátum článku

en: Post list category meta
sk: Meta kategórií v zozname článkov

en: Post list post metas
sk: Meta článkov v zozname článkov

en: Post navigation
sk: Navigácia v článku

en: Post navigation in single posts
sk: Navigácia v jednotlivých článkoch

en: Post tags
sk: Značky článku

en: Post/Page content
sk: Obsah prednej stránky

en: Post/Page excerpt
sk: Zhrnutie stránky/článku

en: Posts Comments
sk: Komentáre článku

en: Powered by
sk: Založené na

en: Powered by WordPress
sk: Poháňa WordPress

en: Press return or enter to open this panel
sk: Stlačte návrat alebo enter pre otvorenie tohto panelu

en: Press return or enter to open this section
sk: Na otvorenie stlačte späť alebo Enter.

en: Previous story
sk: Predošlý príspevok

en: Primary
sk: Primárne

en: Primary Color
sk: Primárna farba

en: Primary Sidebar (on the left in a 3 columns layout)
sk: Hlavný bočný panel (vľavo v rozložení s 3 stĺpcami)

en: Primary sidebar title
sk: Názov primárneho bočného panela

en: Published
sk: Publikované

en: Quote
sk: Citácia

en: Radio
sk: Prepínač

en: Radio Image
sk: Rádiový obraz

en: Read the latest release notes
sk: Prečítajte si najnovšie poznámky k vydaniu

en: Recent Comments
sk: Najnovšie komentáre

en: Recent Posts
sk: Najnovšie články

en: Recommended number of columns : 3
sk: Odporúčaný počet stĺpcov: 3

en: Related by categories
sk: Súvisiace podľa kategórie

en: Related by tags
sk: Súvisiace podľa značiek

en: Related posts
sk: Podobné články

en: Remove
sk: Odobrať

en: Remove Google Font
sk: Odstrániť písmo Google

en: Remove Media
sk: Odstrániť médiá

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: Repeat All
sk: Opakovať všetko

en: Repeat Horizontally
sk: Opakovať horizontálne

en: Repeat Vertically
sk: Opakovať vertikálne

en: Replace the footer copyright text
sk: Nahraďte text autorských práv v päte

en: Reset the current customizations for
sk: Obnovte aktuálne prispôsobenia pre

en: Reset the theme options published sitewide
sk: Obnovte možnosti témy zverejnené na celom webe

en: Reset your customized ( and published ) value
sk: Obnovte prispôsobenú (a zverejnenú) hodnotu

en: Reset your customized ( but not yet published ) value
sk: Obnovte prispôsobenú (ale zatiaľ nezverejnenú) hodnotu

en: Reset your website published options for
sk: Obnovte možnosti zverejnené na vašej webovej stránke pre

en: Reveal on scroll up
sk: Odhaliť pri posúvaní nahor

en: Right Bottom
sk: Vpravo v strede

en: Right Center
sk: Vpravo v strede

en: Right Dual Sidebar
sk: Pravý dvojitý bočný panel

en: Right Sidebar
sk: Pravý bočný panel

en: Right Top
sk: Vpravo hore

en: Rows
sk: Riadky

en: SITE ICON
sk: IKONA WEBOVEJ STRÁNKY

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Scroll
sk: Posúvať

en: Search
sk: Vyhľadať

en: Search Results
sk: Vyhľadávať výsledky

en: Search result
sk: Výsledky hľadania

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Secondary
sk: Sekundárne

en: Secondary Color
sk: Sekundárna farba

en: Secondary Sidebar (on the right in a 3 columns layout)
sk: Sekundárny bočný panel (vpravo v rozložení s 3 stĺpcami)

en: Secondary sidebar title
sk: Názov sekundárneho bočného panela

en: Section ID
sk: ID sekcie

en: Section Title
sk: Názov sekcie

en: Select
sk: Vybrať

en: Select Color
sk: Výber farby

en: Select Image
sk: Zvoľte obrázok

en: Select a category to feature
sk: Vyberte kategóriu, ktorú chcete označiť

en: Select a font for your website
sk: Vyberte písmo pre svoju webovú stránku

en: Select a layout for this page.
sk: Zvoľte rozloženie pre túto stránku.

en: Select a social icon
sk: Zvoľte ikonu sociálnej siete

en: Select a widget zone for the left sidebar.
sk: Zvoľte zónu widgetu pre ľavý panel.

en: Select a widget zone for the primary sidebar.
sk: Vyberte zónu widgetov pre hlavný bočný panel.

en: Select a widget zone for the right sidebar.
sk: Zvoľte zónu widgetu pre pravý panel.

en: Select a widget zone for the secondary sidebar.
sk: Vyberte zónu widgetov pre sekundárny bočný panel.

en: Select an icon
sk: Zvoľte ikonu

en: Select attachment property
sk: Vyberte vlastnosť prílohy

en: Select columns to enable footer widgets
sk: Výberom stĺpcov povolíte widget päty

en: Select default color
sk: Vybrať predvolenú farbu

en: Select position property
sk: Vyberte vlastnosť polohy

en: Select repeat property
sk: Vyberte vlastnosť opakovania

en: Select the menu(s) to use for mobile devices
sk: Vyberte menu, ktoré sa majú použiť pre mobilné zariadenia

en: Select the pre-defined location(s) in which you will embed this widget zone.
sk: Vyberte vopred definované miesta, do ktorých chcete vložiť túto zónu widgetu.

en: Send to OptionTree
sk: poslať na OptionTree

en: Set a custom url
sk: Nastavte vlastnú URL adresu

en: Set a unique color for your icon.
sk: Nastavte jedinečnú farbu svojej ikony.

en: Set the website background color
sk: Nastavte farbu pozadia webovej stránky

en: Set your logo below or
sk: Nastavte svoje logo nižšie alebo

en: Set your logo, title and tagline
sk: Nastavte svoje logo, názov a slogan

en: Set your website default font size in pixels.
sk: Nastavte predvolenú veľkosť písma pre svoju webovú stránku v pixeloch.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings Imported.
sk: Nastavenie importované.

en: Settings PHP File
sk: Nastavenia súboru PHP

en: Settings could not be imported.
sk: Nastavenie nemôže byť importované.

en: Settings could not be saved.
sk: Nastavenie nemôže byť uložené.

en: Settings updated.
sk: Nastavenia boli aktualizované.

en: Sidebar Select
sk: Výber bočného panela

en: Sidebar Top Boxes
sk: Horné boxy bočného panela

en: Sidebar Width
sk: Sidebar Šírka

en: Sidebars : Design and Mobile Settings
sk: Bočné panely: Dizajn a mobilné nastavenia

en: Sidebars background color
sk: Farba pozadia bočných panelov

en: Simple
sk: Jednoduchý

en: Single
sk: Jeden

en: Single - Author Bio
sk: Samostatne - autor bio

en: Single - Related Posts
sk: Samostatne súvisiace články

en: Single Page titles
sk: Nadpisy stránok

en: Single Pages Settings
sk: Nastavenia jednotlivých stránok

en: Single Post Categories meta
sk: Meta kategórie článku

en: Single Post tags
sk: Značky článku

en: Single Post titles
sk: Nadpisy článku

en: Single Posts
sk: Samostatné príspevky

en: Single Posts Settings
sk: Nastavenia najnovších článkov

en: Single post tags
sk: Značky článku

en: Site Identity : Logo, Title, Tagline and Site Icon
sk: Identita stránky: Názov, popis a ikona stránky

en: Site Wide Body Background
sk: Pozadie celej stránky

en: Size in px
sk: Veľkosť v px

en: Skip to content
sk: Preskočiť na obsah

en: Slider button
sk: Automatický slider

en: Slider subtitle
sk: Posuvník titulkov

en: Slider title
sk: Názov posúvača

en: Social Links
sk: Sociálne siete

en: Social icon
sk: Sociálna ikonka

en: Social link
sk: Sociálne odkazy

en: Social link url
sk: Odkaz na sociálnu sieť

en: Social links
sk: Sociálne siete

en: Sorry, this function does not exist
sk: Ľutujeme, táto funkcia neexistuje

en: Sorry, you can't have settings three levels deep.
sk: Je nám ľúto, nemôžete mať nastavenia hlboké tri úrovne.

en: Source Date
sk: Dátum zdroja

en: Source Name (ex. author, singer, actor)
sk: Názov zdroja (napr. autor, spevák, herec)

en: Source Title (ex. book, song, movie)
sk: Názov zdroja (napr. Kniha, pieseň, film)

en: Source URL
sk: zdroj URL adresy

en: Spacing
sk: Medzery

en: Specific Mobile Menu
sk: Špeciálna ponuka pre mobil

en: Speed of the automatic slideshow animation
sk: Rýchlosť automatickej animácie prezentácie

en: Standard
sk: Štandardný

en: Style of the mobile menu button
sk: Štýl menu tlačidla pre mobil

en: Switch to scope
sk: Zmeniť na koncept

en: System Information
sk: Systémové informácie

en: Tab
sk: Karta

en: Tag Checkbox
sk: Zaškrtávacie políčko značky

en: Tag Select
sk: Výber značky

en: Tagged:
sk: Označené ako:

en: Tags
sk: Značky

en: Tags:
sk: Značky:

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Taxonomy Checkbox
sk: Začiarkavacie políčko Taxonomy

en: Taxonomy Select
sk: vybrať Taxonomy

en: Textarea
sk: Textové pole

en: Textarea Simple
sk: jednoduchá textová oblasť

en: Textblock
sk: Textový blok

en: Textblock Titled
sk: Textový blok s názvom

en: The %1$s input field for %2$s only allows numeric values.
sk: Vstupné pole %1$s pre %2$s umožňuje iba číselné hodnoty.

en: The %s Colorpicker only allows valid hexadecimal or rgba values depending on the setting type.
sk: %s Colorpicker povoľuje platné hexadecimálne hodnoty alebo hodnoty rgba iba v závislosti od typu nastavenia.

en: The <strong>%1$s</strong> theme requires at least %2$s version %3$s
sk: Téma <strong>%1$s </strong> vyžaduje minimálne %2$s verziu %3$s

en: The Footer Widget Zone is located before the other footer widgets and takes 100% of the width. Very appropriate to display a Google Map or an advertisement banner.
sk: Päta Widget zóny je umiestnená pred ostatnými widgetmi päty a zaberá 100% šírky. Veľmi vhodné na zobrazenie mapy Google alebo reklamného bannera.

en: The Header Widget Zone is located next to your logo or site title.
sk: Hlavička widgetu sa nachádza vedľa vášho loga alebo názvu webovej stránky.

en: The Hueman theme loads fast and is 100% mobile-friendly according to Google. One of the best rated theme for blogs and magazines on WordPress.org. Powering 70K+ websites around the world.
sk: Téma Hueman sa načítava rýchlo a podľa Googlu je stopercentne vhodná pre mobilné zariadenia. Jedna z najlepšie hodnotených tém pre blogy a časopisy na stránke WordPress.org. Napája viac ako 70 000 webových stránok po celom svete.

en: The Hueman theme supports up to two menu locations in your header.
sk: Téma Hueman podporuje v hlavičke až dve umiestnenia menu.

en: The Theme Options UI Builder is being overridden by a custom file in your theme. Any changes you make via the UI Builder will not be saved.
sk: Tvorca používateľského rozhrania Možnosti témy je prepísaný vlastným súborom vo vašej téme. Akékoľvek zmeny, ktoré vykonáte pomocou nástroja UI Builder, sa neuložia.

en: The WordPress Excerpt is the summary or description of a post. By default, it will be the first words of a post, but you can write a %s if you want. You can set the number of words you want to display with this option.
sk: Výňatok z WordPress je súhrn alebo popis článku. Predvolene to budú prvé slová článku, ale ak chcete, môžete napísať %s. Touto voľbou môžete nastaviť počet slov, ktoré chcete zobraziť.

en: The background-size CSS property specifies the size of the background images. The size of the image can be fully constrained or only partially in order to preserve its intrinsic ratio.
sk: Vlastnosť CSS veľkosti pozadia určuje veľkosť obrázkov na pozadí. Veľkosť obrázka môže byť obmedzená úplne alebo iba čiastočne, aby sa zachoval jej vnútorný pomer.

en: The category filter will not be applied when using the <strong>Classic grid</strong> post list design if the <strong>infinite scroll</strong> option is active.
sk: Ak je aktívna možnosť <strong> nekonečné posúvanie </strong>, pri použití návrhu článku <strong> Klasická mriežka </strong> nebude sa filter kategórií používať.

en: The current context
sk: Súčasný kontext

en: The current customizations will be applied to
sk: Použijú sa súčasné prispôsobenia

en: The customizations made site wide are inherited by all other levels of customization.
sk: Prispôsobenia vykonané na celej webovej stránke preberajú všetky ostatné úrovne prispôsobenia.

en: The description that appears next to your logo
sk: Popis, ktorý sa zobrazuje vedľa vášho loga

en: The global layout will be applied on every pages, even when a specific layout is set.
sk: Globálne rozloženie sa použije na všetkých stránkach, aj keď je nastavené konkrétne rozloženie.

en: The menu currently displayed in your header is a default page menu, you can disable it in the %s.
sk: Menu, ktoré sa momentálne zobrazuje v hlavičke, je predvolené menu stránky. Môžete ju deaktivovať v %s.

en: The option has been reset
sk: Možnosť bola resetovaná

en: The options not customized at this level will inherit their value from
sk: Možnosti, ktoré nie sú prispôsobené na tejto úrovni, zdedia svoju hodnotu z

en: The page you are trying to reach does not exist, or has been moved. Please use the menus or the search box to find what you are looking for.
sk: Stránka, na ktorú sa pokúšate dostať, neexistuje alebo bola presunutá. Pomocou ponúk alebo vyhľadávacieho poľa nájdete, čo hľadáte.

en: The site title is displayed when there is no logo uploaded
sk: Názov webovej stránky sa zobrazuje, ak nie je nahrané žiadne logo

en: The theme offers a wide range
sk: Téma ponúka širokú škálu

en: The value currently applied to
sk: Hodnota, ktorá je aktuálne použitá na

en: The value that will be applied to
sk: Hodnota, na ktorú sa bude vzťahovať

en: Theme Mode
sk: Mód témy

en: Theme Options
sk: Nastavenia témy

en: Theme Options UI
sk: Nastavenia UI témy

en: Theme Options UI Builder
sk: Možnosti témy Tvorca používateľského rozhrania

en: Theme Options [OLD]
sk: Nastavenia témy [OLD]

en: Theme Options reset.
sk: Možnosti témy boli resetované.

en: Theme Options updated.
sk: Nastavenia témy aktualizované.

en: There was a problem when trying to load the customizer.
sk: Pri pokuse o načítanie nástroja na prispôsobenie sa vyskytol problém.

en: This WordPress setting can not be reset sitewide
sk: Toto nastavenie WordPress nie je možné resetovať na celom webe

en: This button links to the "About Hueman" page.
sk: Toto tlačidlo odkazuje na stránku „O spoločnosti Hueman“.

en: This can be used to ensure your background colors are applied when designing a header with a background image in %1$s
sk: To možno použiť na zabezpečenie toho, aby sa vaše farby pozadia použili pri navrhovaní hlavičky s obrázkom pozadia v %1$s

en: This is the text displayed on mouse over.
sk: Toto je text zobrazený po prejdení myšou.

en: This option is always customized sitewide and cannot be reset.
sk: Táto možnosť je vždy prispôsobená pre celý web a nie je možné ju resetovať.

en: This option is good if you want to display a perfect font-size for your headings on any mobile devices. Note : it might override the css rules previously set in your custom stylesheet.
sk: Táto možnosť je dobrá, ak chcete na svojich mobilných zariadeniach zobraziť dokonalú veľkosť písma pre svoje nadpisy. Poznámka: Môže prepísať pravidlá css predtým nastavené vo vašej vlastnej šablóne štýlov.

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
sk: Táto možnosť nastavuje predvolenú veľkosť písma použitú na akýkoľvek textový prvok vašej webovej stránky, ak ešte nie je použitá žiadna veľkosť písma.

en: This page is intended to provide information about the Hueman theme : changelog, release note, documentation link. It also display information about your current install that can be useful if you need to report an issue.
sk: Táto stránka má poskytnúť informácie o téme Hueman: zoznam zmien, poznámka k vydaniu, odkaz na dokumentáciu. Tiež zobrazuje informácie o vašej aktuálnej inštalácii, ktoré môžu byť užitočné, ak potrebujete nahlásiť problém.

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
sk: Toto sa bude vzťahovať iba na odkazy obsiahnuté v článku alebo obsahu stránky.

en: This will display your widget zone on devices with a width greater than 720 pixels : laptops and desktops.
sk: Zobrazí sa vaša zóna widgetov na zariadeniach so šírkou väčšou ako 720 pixelov: notebooky a stolné počítače.

en: This will display your widget zone on devices with a width smaller than 720 pixels : tablets, smartphones.
sk: Zobrazí sa vaša zóna widgetov na zariadeniach so šírkou menšou ako 720 pixelov: tablety, smartphony.

en: This will override any default settings of the customizer options panel.
sk: Toto prepíše všetky predvolené nastavenia panela možností prispôsobenia.

en: This zone is located before the other footer widgets and takes 100% of the width. Very appropriate to display a Google Map or an advertisement banner.
sk: Táto zóna je umiestnená pred ostatnými widgetmi päty a zaberá 100% šírky. Veľmi vhodné na zobrazenie mapy Google alebo reklamného pruhu.

en: Thumbnail Comment Count
sk: Počet komentárov miniatúr

en: Thumbnail Placeholder
sk: Zástupca miniatúry

en: Thumbnails Settings
sk: Nastavenia miniatúry

en: Title
sk:  Nadpis

en: Title, Logo, Fonts, Colors, Background, Socials, Links
sk: Názov, logo, písma, farby, pozadie, sociálne siete, odkazy

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
sk: Ak chcete skopírovať informácie o systéme, kliknite dole a stlačte Ctrl + C (PC) alebo Cmd + C (Mac).

en: To help you getting started with Hueman, we have published
sk: Aby sme vám pomohli začať s Huemanom, publikovali sme

en: Today
sk: Dnes

en: Top-Menu items
sk: Položky hlavného menu

en: Topbar
sk: Horná lišta

en: Topbar Background
sk: Pozadie horného pruhu

en: Topbar Menu
sk: Menu na hornom paneli

en: Topbar and header menus, logo centered
sk: Menu horného panelu a hlavičky, logo vycentrované

en: Topbar menu
sk: Menu na hornom paneli

en: Type
sk: Typ

en: Typography
sk: Písmo

en: Unavailable location. Some settings must be changed.
sk: Nedostupné umiestnenie. Niektoré nastavenia musia byť zmenené.

en: Unchecking this option is not recommended. Minifying css stylesheets improves performance for your website overall by decreasing the load time.
sk: Zrušenie začiarknutia tejto možnosti sa neodporúča. Minifikácia šablón štýlov css zvyšuje celkový výkon vašej webovej stránky znížením doby načítania.

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Upgrade to Hueman Pro
sk: Prejsť na Hueman Pro

en: Upload
sk: Nahrať súbor

en: Upload a header image (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz). This will disable header title/logo, site description, header ads widget
sk: Nahrajte obrázok hlavičky (podporované formáty: .jpg, .png, .gif, svg, svgz). Zakáže sa tým názov / logo hlavičky, popis webových stránok, widget reklamy hlavičky

en: Upload your custom logo image
sk: Nahrajte vaše vlastné logo

en: Upload your custom logo image. Supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz
sk: Nahrajte svoj vlastný obrázok loga. Podporované formáty: .jpg, .png, .gif, svg, svgz

en: Use Structured Data Markup for your posts
sk: Pre svoje články používajte značenie štruktúrovaných dát

en: Use a boxed layout
sk: Použite rozloženie

en: Use a default page menu if no menu has been assigned.
sk: Ak nebolo priradené žiadne menu, použite predvolenú ponuku stránok.

en: Use a header banner image
sk: Použite obrázok hlavičkového bannera

en: Use a minified stylesheet
sk: Použi minifikovaný súbor štýlov

en: Use a specific logo for mobile devices
sk: Pre mobilné zariadenia použite konkrétne logo

en: Use the original image height
sk: Použiť pôvodnú výšku obrázka

en: Used cropped image ( max 1320x500 on desktops)
sk: Použitý orezaný obrázok (max 1320x500 na počítači)

en: Used cropped image (max 1320x500 on desktops)
sk: Použiť orezaný obrázok (max. 1320x500 na počítači)

en: Value
sk: Hodnota

en: Web Page Design
sk: Dizajn webových stránok

en: Website Max-width
sk: Max. Šírka webových stránok

en: Welcome in the Hueman theme
sk: Vitajte v téme Hueman

en: What's a layout anyhow?
sk: Čo je to rozloženie?

en: When checked, the post featured image are displayed in their original size, instead of the optimized image sizes of the theme. Make sure your original images are not too large, it could slow down your website.
sk: Ak je táto voľba začiarknutá, zobrazený článok sa zobrazuje v pôvodnej veľkosti, namiesto optimalizovaných veľkostí obrázka témy. Uistite sa, že pôvodné obrázky nie sú príliš veľké, pretože by to mohlo spomaliť vašu webovú stránku.

en: When checked, this option loads a small javascript file ( 30 kb ) to detect if your site is being displayed by a mobile device like a phone or a tablet. It is recommended to check this option if you are using a cache plugin.
sk: Ak je táto možnosť začiarknutá, táto možnosť načíta malý súbor javascript (30 kb), aby zistila, či sa vaša webová stránka zobrazuje v mobilnom zariadení, napríklad v telefóne alebo tablete. Odporúča sa zaškrtnúť túto možnosť, ak používate plugin vyrovnávacej pamäte.

en: When your visitors are using a smartphone or a tablet, the header becomes a thin bar on top, where the menu is revealed when clicking on the hamburger button. This option let you choose which menu will be displayed.
sk: Ak vaši návštevníci používajú smartphone alebo tablet, stane sa z hlavičky tenká lišta v hornej časti, kde sa menu zobrazí po kliknutí na tlačidlo hamburgeru. Táto možnosť vám umožňuje zvoliť, ktoré menu sa zobrazí.

en: While the default blog design is a grid of posts, you can check this option and display one post per row, whith the thumbnail beside the text.
sk: Aj keď je predvoleným návrhom blogu mriežka článkov, môžete zaškrtnúť túto možnosť a zobraziť jeden článok na riadok s miniatúrou vedľa textu.

en: Widget Zone
sk: Zóna widgetu

en: Widgetized footer 1
sk: Päta s miniaplikáciou 1

en: Widgetized footer 2
sk: Päta s miniaplikáciou 2

en: Widgetized footer 3
sk: Päta s miniaplikáciou 3

en: Widgetized footer 4
sk: Päta s miniaplikáciou 4

en: Widgets are created sitewide.
sk: Widgety sa vytvárajú na celom webe.

en: WordPress Codex
sk: Kódex WordPress

en: Yearly Archive:
sk: Ročný Archív:

en: Yes
sk: Áno

en: You can add Widget Areas here from the customizer, in the <strong>Dynamic Sidebars and Widgets</strong> panel, or you can change the layout to remove this sidebar in <strong>Content &raquo; Layout Options for the main content</strong>.
sk: Sem môžete pridať oblasti widgetov z nástroja na prispôsobenie do <strong> Dynamické bočné panely a widgety </strong> panelu, alebo môžete zmeniť rozloženie a odstrániť tento bočný panel v časti <strong> Obsah & raquo; Možnosti rozloženia pre hlavný obsah </strong>.

en: You can change or disable this setting by editing the options of the current post / page.
sk: Toto nastavenie môžete zmeniť alebo zakázať úpravou možností aktuálneho článku / stránky.

en: You can create menus and set their locations %s.
sk: Môžete vytvárať menu a nastavovať ich umiestnenia %s

en: You can customize this specifically for
sk: Môžete prispôsobiť špeciálne pre

en: You can insert simple text zones, but also create %1$s, insert post grids, column structures, buttons, widget zones, maps, icons, and much more, or use pre-designed sections with professional %2$s.
sk: Môžete vkladať jednoduché textové zóny, ale tiež vytvárať %1$s, vkladať mriežky článkov, štruktúry stĺpcov, tlačidlá, zóny widgetov, mapy, ikony a oveľa viac alebo používať vopred navrhnuté sekcie s profesionálnymi %2$s.

en: You can set your social links here from the live customizer
sk: Tu môžete nastaviť svoje sociálne odkazy zo živého nástroja na prispôsobenie

en: You can't remove this! But you can edit the values.
sk: Túto položku nemôžete odstrániť! Môžete však upraviť hodnoty.

en: You have already assigned the following widget zone here :
sk: Tu ste už priradili nasledujúcu zónu widgetov:

en: You may also like...
sk: Môže sa Vám ešte páčiť...

en: You must save changes for the new areas to appear below. <br /><i>Warning: Make sure each area has a unique ID.</i>
sk: Musíte uložiť zmeny, aby sa nové oblasti zobrazili nižšie. <br /> <i> Varovanie: Uistite sa, že každá oblasť má jedinečné ID. </i>

en: Your blog heading. Html is allowed. Note : write a blank space to hide the default content.
sk: Nadpis vášho blogu. Html je povolený. Poznámka: Ak chcete skryť predvolený obsah, napíšte prázdne miesto.

en: Your blog sub-heading. Html is allowed. Note : write a blank space to hide the default content.
sk: Podnadpis vášho blogu. Html je povolený. Poznámka: Ak chcete skryť predvolený obsah, napíšte prázdne miesto.

en: Your customizations have been reset
sk: Vaše prispôsobenia boli obnovené

en: Your customizations have been reset for
sk: Vaše prispôsobenia boli obnovené pre

en: Your favicon is currently handled with an old method and will not be properly displayed on all devices. You might consider to re-upload your favicon with the new control below.
sk: Vaša favicon je momentálne spracovaná starou metódou a nebude sa správne zobrazovať na všetkých zariadeniach. Môžete zvážiť opätovné nahranie favicon pomocou nového ovládacieho prvku uvedeného nižšie.

en: Your latest posts
sk: Vaše posledné príspevky

en: Your published customizations have been reset for
sk: Vaše zverejnené prispôsobenia boli obnovené pre

en: [ <strong>is_404</strong> ] Error 404 page layout
sk: [ <strong>is_404</strong> ] Chyba 404 rozloženia stránky

en: [ <strong>is_archive</strong> ] Category, date, tag and author archive layout
sk: [<strong> is_archive </strong>] Kategória, dátum, značka a rozloženie archívu autora

en: [ <strong>is_category</strong> ] Category archive layout
sk: [<strong> is_category </strong>] Rozloženie archívu kategórie

en: [ <strong>is_home</strong> ] Posts homepage layout
sk: [<strong> is_home </strong>] Uverejňuje rozloženie domovskej stránky

en: [ <strong>is_page</strong> ] Default page layout - If a page has a set layout, it will override this.
sk: [ <strong>is_page</strong> ] Predvolené rozloženie stránky - ak má stránka nastavené rozloženie, prepíše to.

en: [ <strong>is_search</strong> ] Search page layout
sk: [<strong> is_search </strong>] Rozloženie stránky vyhľadávania

en: [ <strong>is_single</strong> ] Single post layout - If a post has a set layout, it will override this.
sk: [<strong> is_single </strong>] Rozloženie jedného článku - ak má príspevok nastavené rozloženie, prepíše ho.

en: a short guide here.
sk: krátky sprievodca tu.

en: ac_set_ajax_czr_tmpl => Security check failed.
sk: ac_set_ajax_czr_tmpl => Kontrola zabezpečenia zlyhala.

en: ajax_load_available_items => Security check failed.
sk: ajax_load_available_items => Bezpečnostná kontrola zlyhala.

en: and
sk: a

en: background-attachment
sk: príloha na pozadí

en: background-image
sk: Obrázok na pozadí

en: background-position
sk: Pozícia pozadia

en: background-repeat
sk: Opakovanie na pozadí

en: background-size
sk: Veľkosť pozadia

en: blog design panel
sk: panel pre návrh blogu

en: blur-radius
sk: polomer rozostrenia

en: bottom
sk: Spodok

en: by
sk: od autora:

en: can be customized more specifically at the following level
sk: je možné konkrétnejšie prispôsobiť na nasledujúcej úrovni

en: can be customized with a specific set of options.
sk: je možné prispôsobiť pomocou konkrétnych možností.

en: close
sk: Zavrieť

[ctx: color picker]
en: Active
sk: Aktívne

[ctx: color picker]
en: Focus
sk: Zameranie

[ctx: color picker]
en: Hover
sk: Po prejdení myšou

[ctx: color picker]
en: Standard
sk: Štandardný

[ctx: color picker]
en: Visited
sk: Navštívené

en: create/edit menus
sk: vytvoriť/editovať menu

en: custom excerpt
sk: vlastný výpis

en: default:
sk: predvolený:

en: display a search field
sk: zobraziť vyhľadávacie pole

en: edit
sk: Upraviť

en: height
sk: Výška

en: here
sk: tu

en: in the menu panel
sk: v menu paneli

en: in this post or page options.
sk: v tomto článku alebo možnosti stránky.

en: inherits from
sk: pochádza z

en: is always customized sitewide.
sk: je vždy prispôsobený pre celý web.

en: is customized in
sk: prispôsobené v

en: is set in
sk: nachádza sa v

en: left
sk: Vľavo

en: like this
sk: takto

en: make sidebars sticky on scroll
sk: skrášliť bočné pruhy na zvitku

en: of customization options
sk: možností prispôsobenia

en: once published.
sk: % s: publikované.

en: or
sk: alebo

en: overridden by
sk: potlačený

en: parallax effect
sk: paralaxový efekt

en: right
sk: Vpravo

en: says:
sk: hovorí:

en: sitewide
sk: Celostránkovo

en: spread-radius
sk: polomer šírenia

en: style
sk: Štýl

en: this documentation page
sk: táto dokumentačná stránka

en: to let you create the best possible websites.
sk: vám umožní vytvárať čo najlepšie webové stránky.

en: to understand how to fix the problem.
sk: aby ste pochopili, ako problém vyriešiť.

en: top
sk: Vrch

en: top menu visibility on scroll
sk: viditeľnosť vrchného menu pri posúvaní

en: unique id
sk: jedinečné id

en: unit
sk: položka

en: version
sk: verzia

en: video backgrounds
sk: pozadie videa

en: width
sk: Šírka
